Zakopane – malowniczy zakątek w sercu Tatr

Zakopane to dość popularne miejsce na turystycznej mapie Polski, oferujące szereg walorów charakterystycznych dla tego regionu zarówno zimą, jak i latem. Miasto, które posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną stwarza idealne warunki do odpoczynku przez cały rok. Tradycyjnie uznawane za „stolicę” polskich Tatr cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem wśród turystów. Najpiękniejsze tatrzańskie krajobrazy zachwycą każdego miłośnika przyrody bez wyjątku i co do tego nie ma żadnych wątpliwości!

Polskie Tatry rozciągają się na długości ponad 25 km, a cały masyw dzieli się na: Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie i Tatry Bielskie. Tatry Wysokie, szczególnie część leżąca po stronie polskiej są całkiem nieźle zagospodarowane turystycznie, a gęsta sieć szlaków umożliwia znalezienie się w rejonie wszystkich ważnych grzbietów i dolin oraz pozwala na wejście w większość atrakcyjnych widokowo miejsc. Oto jeden z głównych powodów, dla którego warto odwiedzić Zakopane. Stolica polskich gór usytuowana u stóp Tatr jest miejscem szczególnym nie tylko dla turystów z Polski, ale też z zagranicy. Zakopane jest jedną z najważniejszych i największych baz wypadowych dla amatorów górskich wędrówek. To miejsce idealne dla poszukujących przestrzeni do wypoczynku i relaksu, jak również dla tych, którzy myślą o aktywnym spędzaniu czasu.

Zakopane jest miejscem niezwykle klimatycznym, to tam tradycja góralska przeplata się z nowoczesną infrastrukturą hotelową, stwarzając idealne warunki do wypoczynku. Hotele z basenem na terenie Zakopanego powstały z myślą o turystach, którzy poszukują komfortu, relaksu i miłych wrażeń. Nowoczesne i duże hotele w Zakopanem stawiają na wygodę swoich gości, oferując wiele atrakcji i udogodnień, m.in. w postaci dostępu do luksusowych basenów. Polecamy pobyt w hotelu w Zakopanem z basenem Nosalowy Dwór, bez względu na porę wyjazdu czy charakter podróży. Ten hotel z basenem to piękne wnętrze stworzone zarówno do wypoczynku, jak i zdrowej aktywności. Goście hotelowi mają zapewniony nieograniczony dostęp do strefy basenowej, mogą również korzystać z innych form „wodnej rekreacji” w strefie Wellness & SPA. Hotele z basenem w Zakopanem oferują możliwość skorzystania z sauny, profesjonalnych masaży, zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, fitnessu i wiele innych. Warto skorzystać z oferty hoteli z basenem, zwłaszcza jeśli zależy nam na aktywnym wypoczynku i zapewnieniu sobie dodatkowych atrakcji.

Zakopane to miasto pełne górskich karczm oraz góralskiej muzyki, która potrafi urzec niemal każdego, to także Krupówki i widok na całe Tatry. Podczas pobytu w Zakopanem konieczne jest przejście do Doliny Chochołowskiej – najdłuższej doliny, liczącej ok. 10 km, nad Morskie Oko – największe jezioro w całych Tatrach czy odwiedzenie Gubałówki – jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc odwiedzanych przez turystów w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Widoki rozciągające się ze szczytu Gubałówki są naprawdę imponujące, można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich, części słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Stanowi też świetną bazę wypadkową na wycieczki po Podhalu. W Zakopanem nadal żywo pielęgnowany jest folklor górali podhalańskich, a raz do roku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich. Zapoczątkowana w połowie XIX wieku moda na zakopiańszczyznę nie maleje i przyciąga coraz więcej turystów.

Zakopane stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Do dyspozycji „letnich” turystów jest Aquapark, setki kilometrów górskich szlaków oraz sporty – jazda konna, jazda na rowerze górskim czy paralotniarstwo. Przejrzyste powietrze, krystalicznie czysta woda i sąsiedztwo lasów stwarza niepowtarzalną atmosferę z dala od zgiełku miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo gdzie indziej można doświadczyć takich uroków? Jeśli dołączymy do tego ofertę hoteli z basenem mamy kompleksowe miejsce na wakacje z całą rodziną. Za sprawą wielu ulepszeń takich ośrodków dzieci nie będą się nudzić, a rodzice będą mieć możliwość wypoczynku bez zamartwiania się o swoje pociechy. Zakopane to miejsce przepełnione po brzegi atrakcjami, bez względu na porę roku czy warunki pogodowe. Region wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów, oferując wiele niestandardowych opcji spędzania wolnego czasu – dla wszystkich, którzy wakacje, ferie czy choćby weekend chcą spędzić w sposób niepowtarzalny i atrakcyjny. W pobliżu miasta znajduje się wiele basenów termalnych, są kina, teatry, liczne muzea, które pozwolą poznać bliżej specyfikę Podhala. Mnogość knajp i punktów rozrywkowych jest godna polecenia i nie pozostawia miejsca na nudę.

Bez względu na preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu w górach, skorzystanie z oferty hotelu z basenem może okazać się przyjemnym zwieńczeniem dnia i gwarancją relaksu. Każdy potrzebuje czasem uciec od stresu i obowiązków dnia codziennego, dlatego noclegi w hotelach ze strefą SPA są dobrym miejscem na planowanie takiego wypoczynku. Nowoczesne Wellness & SPA oferują coraz to nowsze udogodnienia i zabiegi pielęgnacyjne. Hotele w górach z basenem to miejsca, w których można się przekonać jak wiele dobrego płynie ze skorzystania z basenu rekreacyjnego z biczami wodnymi, kaskadami i gejzerami, łaźni beskidzkiej czy łaźni zdrojowej. Hotelowe strefy basenowe urzekają wyjątkową i zaciszną atmosferą i cieszą wszystkich, którzy oczekują od pobytu w Zakopanem niezwykłych doznań estetycznych. Uzupełnieniem może być skorzystanie z sauny czy biosauny oraz kąpiel w wannie z jacuzzi.

Zakopane to najpopularniejszy ośrodek na Podhalu, który rokrocznie odwiedza blisko 3 mln osób. Malownicze położenie pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr, atrakcje turystyczne i piękne widoki na okoliczne szczyty przyciągają w to miejsce rzesze zwolenników górskiej przyrody. Innym powodem tak dużej popularności jest kultura góralska, znajdująca swoje odzwierciedlenie w budynkach, zwyczajach, tradycjach oraz organizowanych imprezach lokalnych. Dla turystów organizowane są imprezy, które nawiązują do tradycji góralskiej, między innymi: Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Majówka Tatrzańska. Najbardziej reprezentacyjną ulicą i deptakiem w Zakopanem są Krupówki, gdzie można znaleźć liczne restauracje, sklepy z pamiątkami, organizuje się tam liczne pokazy. Dość łatwo dostać się stamtąd na Gubałówkę, bo dolna część stacji znajduje się po drugiej stronie ulicy. Nieopodal ulicy Krupówki położone jest Muzeum Tatrzańskie, w którym zgromadzone są zbiory związane z Tatrami i folklorem oraz kulturą góralską. To szansa na zapoznanie się ze stylem zakopiańskim i wyjątkową architekturą, którą miasto zawdzięcza Witkacemu. W Zakopanem mieści się również jeden z najstarszych zabytków, drewniany Stary Kościół z 1847 roku. I oczywiście Wielka Krokiew, którą można odwiedzić o każdej porze roku. Dodatkową atrakcją są zawody, które odbywają się tam w ramach letniego Grand Prix. Na pochwałę zasługują również nowoczesne wyciągi narciarskie, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających narciarzy.