Medjugorie miejsce objawienia Matki Bożej - wycieczka

Bośnia i Hercegowina wprawdzie nie jest jeszcze tak popularnym kierunkiem na wczasy jak Chorwacja, ale to właśnie tam, a dokładniej do miejscowości Medjugorie (Medziugorie) organizowana jest wycieczka fakultatywna z Chorwacji. 

Z czego tak bardzo słynie miejscowość Medjugorie, że nawet turyści przebywający w Chorwacji tam jadą ? Ano wszystko za sprawą wydarzeń, które miały mieć tutaj miejsce w 1981 roku, kiedy to doszło do objawienia Matki Bożej. Kościół katolicki nie wydał jeszcze opinii na ten temat, więc pozostawmy tę sprawę jako nierozwiązaną.

Wycieczka do Medjugorie to nie tylko pomysł turystów, którzy przebywają akurat w znajdujące się nieopodal Chorwacji. Tutaj nawet ściągają specjalne pielgrzymki z całego świata, które jadą bezpośrednio do tej malutkiej miejscowości !

Medjugorie do momentu przełomowych wydarzeń, była typowo małą, wiejską parafią, ale po wydarzeniach z roku 1981, zaczęli tutaj napływać turyści i pielgrzymi z całego świata.

Z całą pewnością polecam wycieczkę do Medjugorie wszystkim katolikom, ludziom, którzy chcą zobaczyć miejsce, w którym według zeznań objawiła się Matka Boża. Lekkim minusem (dla mnie) tej wycieczki jest coraz szerzej zakrojony handel dewocjonaliami jak i zrobienie biznesu z tego miejsca. Wprawdzie rozumiem okolicznych mieszkańców, że próbują na tym sporo zarobić, ale jednak kłóci się to trochę z tematem przewodnim wycieczki. Mimo to wiele osób, które przyjeżdżają na wycieczkę do Medjugorie kupuje co popadnie.

Historia objawienia Matki Bożej w Medjugorie została dokładnie opisana. Podobno ukazała się ona sześciorgu dzieci. Wycieczka do Medjugorie to okazja do zwiedzenia samego miejsca, gdzie Matka Boża się ukazała, ale także pobliskiego Kościoła.

Wycieczka do Medjugorie to bardzo ciekawa wycieczka fakultatywna, a jeśli chcecie dowiedzieć się w jakim hotelu w Chorwacji warto się zatrzymać to przeczytajcie opis tych, które dla Was stworzyłem.