Dolina Trackich królów i róż - wycieczka

Miłośnicy historii, którzy podczas swoich wakacji odwiedzą Bułgarię będą mogli skierować się ku wyciecze do Doliny Trackich Królów, która znajduje się w dawnej stolicy królestwa bułgarskiego – Wielkim Tyrnowie.

Podczas tej wycieczki zwiedza się również robiącą wrażenie twierdzę Carewec, która urzeka nie tylko zgromadzonymi zabytkami, ale także swoją architekturą. W czasach kiedy Bułgaria była Drugim Państwem Bułgarskim (1185-1396), twierdza Carewec stanowiła strategiczny punkt na mapie tego bałkańskiego Państwa.

Podczas wycieczki do Doliny Trackich Królow zwiedza się przede wszystkim różnego rodzaju monastyry (klasztory), z których słynie Bułgaria. Jest ich naprawdę wiele, a każdy ma swoją unikatową historię, a także ciekawostki, o których warto się dowiedzieć.

Program wycieczki do Doliny Trackich Królów obejmuje zwiedzanie Wielkiego Tyrnowa, który jak już wspomniałem był kiedyś stolicą dawnej Bułgarii. Znajduje się tu wiele zabytkowych budynków, po zwiedzaniu których otrzymujemy nieco wolnego czasu na indywidualne zwiedzanie lub zakupy.

Kolejnym klasztorem jaki można zwiedzić podczas wycieczki do Doliny Trackich Królów jest ten w wiosce Arbanasi.

Kolejnymi punktami na mapie wycieczki do Doliny Trackich Królow jest zwiedzenie kolejnych klasztorów w Dryanowie, Kmetovzi i Gabrovo. W trakcie trwania wycieczki fakultatywnej otrzymamy standardowy lunch.

Interesujący jest również moment odwiedzenia muzeum Etyra, które jest skansenem na wolnym powietrzu. Zobaczymy tutaj wiele domków bułgarskich rzemieślników i kupców.

Dolina Róż w Bułgarii

Nie tylko Panie będą zadowolone z podróży do Doliny Róż w Bułgarii, która to upaja nasze oczy kolorowymi widokami, ale także pozwala odetchnąć pięknym zapachem najbardziej pożądanych kwiatów świata.

Zlokalizowana w środkowej Bułgarii Dolina Róż to popularny kierunek wycieczek fakultatywnych. W głównej mierze uprawiane tutaj plantacje róż wykorzystuje się do otrzymywania olejku różanego, z którego słynie Bułgaria. Sekretem tej doliny jest wyjątkowy klimat, który pozwala rosnąć tutejszym różom szybko na bardzo zdrowe i aromatyczne kwiaty.

Podczas wycieczki do Doliny Róż w Bułgarii zwiedza się również Kazanlak – muzeum w mieście o tej samej nazwie, a także Tracki Grobowiec.

Kończącym punktem programu wycieczki do Doliny Róż jest odwiedzenie wspomnianego już muzeum Etyra (otwartego skansenu).

Jeśli planujecie wybrać się na wczasy do Bułgarii, to sprawdźcie hotele w Bułgariiktóre dla Was opisywałem.