Wyspa wraku na Zakintosie - wrażenia

Greckie wyspy mają naprawdę wiele do zaoferowania, szczególnie pod kątem doznań estetycznych. Niewiele jest wakacyjnych krajów w których możemy zobaczyć tak wiele pięknych rzeczy jak w Grecji. Prawda jest taka, że podczas jednych wakacji w Grecji nie będziemy mieli możliwości zobaczenia wszystkich atrakcji, dlatego wielu turystów chętnie odwiedza Grecję kilkukrotnie.

Jedną z najbardziej znanych, obleganych atrakcji w Grecji jest Wyspa Wraku na Zakintosie. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, bo wrażenia z tej wycieczki są po prostu nie do opisania.

Mimo tego, że codziennie przyjeżdża tutaj multum turystów, Wyspa Wraku szczycić się może idealną, wręcz białą plażą, gdzie miękki piasek łączy się z jedną z najpiękniejszych wód jakie możecie zobaczyć w swoim życiu ! Tak wiele kolorów, barw i odcieni wody, że ciężko jest się w tym wszystkim połapać.

Wycieczka na Wyspę Wraku

Widoki z Wyspy Wraku są bardzo fajne, szczególnie dzięki bardzo wysokim (około 300 metrowym) klifom, na które można wejść. Zdjęcia nigdy nie oddadzą tego widoku, który zapiera dech w piersiach i pozostaje w pamięci.

Małym minusem wycieczki na Wyspę Wraku jest stopień jej obłożenia przez turystów. Codziennie przybywa tutaj wiele statków, dlatego na plaży panuje tłok. Największy problem to dostępność głównego punktu widokowego (maksymalnie przebywać może tu jednocześnie tylko 4 osoby, więc łatwo sobie wyobrazić jaka kolejka panuje do niego w wakacyjnym okresie).

Głównym punktem Wyspy Wraku jest oczywiście .. sam wrak. Skąd jednak wziął się on na tej przepięknej wyspie ? Teorie są różne – najbardziej prozaiczna mówi jakoby greccy sami go tutaj umieścili by stanowił atrakcję turystyczną. Czy tak było ? Raczej nie, ale jeśli tak to był to strzał w dziesiątkę.

Inna, bardziej prawdopodobna historia mówi, że ten statek należał do przemytników, którzy płynąc z Turcji wzbudzili zainteresowanie służb greckich. Pościg zakończył się rozbiciem na tej wyspie lub jak sugeruje inna opowieść – grekom nie chciało się go odholować do brzegu, więc porzucili go na wyspie, znanej dziś jako Wyspa Wraku. Niestety nie ma żadnych potwierdzonych danych ani dokumentów, które wskazywałyby jakąkolwiek teorię za prawdziwą.

Wrak, jak to wrak jest zardzewiały, stary i raczej nie ma w nim nic ciekawego. Moim zdaniem największą atrakcją wycieczki na Wyspę Wraku nie jest sam wrak, ale przepiękna plaża, wręcz idealne kolory wody oraz cudowne widoki.

Nawet duży tłok na Wyspie Wraku nie powinien Was odstraszyć przed tą wycieczką, na którą polecam popłynąć z uwagi na przecudne widoki oraz jedną z piękniejszych plaż i wód jakie możecie zobaczyć kiedykolwiek.

Jaki hotel dla wycieczki na Wyspę Wraku ?

Najłatwiej popłynąć na Wyspę Wraku, jeśli znajdziecie hotel na ZakhyntosWarto zapoznać się z listą hoteli w Grecji, którą dla Was przygotowałem.