Góry Montserrat - wrażenia z wycieczki

Montserrat to jeden z najbardziej rozpoznawalnych masywów górskich na całym świecie. Znajduje się niedaleko od Barcelony, więc zwiedzając te piękne miasto możemy również zdecydować się na odwiedzenie Montserrat. To co rzuca się odwiedzającym Montserrat już na samym początku to bardzo nietypowy kształt samych gór. Część z nich przypomina ludzkie twarze, postacie, układając się w interesującą całość.

Sam szczyt na wysokości 1236 m n.p.m. to idealne miejsce na podziwianie malowniczego, cudownego widoku, którego nie sposób opisać w słowach. Na Montserrat znajdują się także :

  • sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat (miejsce święte)
  • klasztor benedyktynów,
  • kaplica z muzeum (podziwia można między innymi dzieła Picassa).

Montserrat można mówić naprawdę wiele, a jedną z ciekawszych historii na temat powstania tego masywu skalnego jest legenda jakoby pewnego dnia anioły pocięły Montserrrat szykując bezpieczne miejsce dla figurki Czarnej Madonny.

Figurka Czarnej Madonny miała zostać sprowadzona tutaj przez samego św. Piotra i udało się jej nawet przetrwać najazdy Napoleona czy generała Franco.

Pielgrzymi przybywający do Montserrat wierzą, że Figurka Czarnej Madonny powoduje cuda, dlatego przybywają tutaj z najrozmaitszymi prośbami i modłami.

Duże wrażenie na odwiedzających Montserrat zrobić musi klasztor benedyktynów, który wygląda jakby był całkowicie sklejony z masywem górskim.

Katalońska opowieść głosi, że anioły pocięły góry Montserrat złotą piłą, gdy szykowały schronienie dla figurki Czarnej Madonny. Pielgrzymi z całego świata wierzą, że powodująca cudy figurka Czarnej Madonny została sprowadzona do groty Montserrat przez św. Piotra i przetrwała tam najazdy Maurów, Napoleona i rządy Franco. Benedyktyni założyli tutaj klasztor, który wygląda jakby był doklejony do skał, a każdy z odwiedzających zastanawia się jak można wybudować tak piękną i masywną świątynię na szczytach gór.

Tutaj znajdziecie listę hoteli w Hiszpaniiw których warto się zatrzymać jeśli planujecie tam wakacje.