Krka - park narodowy - wrażenia z wycieczki

Jedną z większych atrakcji w Chorwacji, którą polecam zwiedzić, kiedy będziecie na wczasach w Chorwacji to Park Narodowy Krka, gdzie zobaczymy naprawdę przepiękne widoki, szczególne wrażenie robią wodospady w PN Krka.

Jest to jeden z młodszych parków narodowych w Chorwacji, znajduje się w północnej Dalmacji. Ten Park Narodowy obejmuje większość biegu rzeki Krka, w którym to rozgałęzia się ona na wiele strumieni, które tworzą niesamowite wodospady.

Na terenie parku znajduje się wiele ciekawych gatunków roślinności i zwierząt, w tym pewien zagrożony gatunek nietoperzy.

Zwiedzając Park Narodowy w Krka zobaczyć możemy założony w 1445 roku klasztor franciszkański.

Wejście do Parku Narodowego Krka znajduje się na samej górze, więc by dojść do głównych wodospadów trzeba zejść na dół. Można również zjechać autobusem (kursuje co kilka minut) i przejazd tym busem wliczony jest w cenę biletu.

Najlepiej jednak schodzić w dół pieszo, a autobusem ewentualnie wrócić na górę.

Warto rozważyć również rejs statkiem na kaskadę Roski Slap. Statki odpływają co około 60 minut, ale liczba biletów jest ograniczona. Obowiązkowym przystaniem w Parku Narodowym Krka są również wodospady Skradinski Buk.

Zdjęcia jakie można wykonać czy to podczas rejsu czy pod samymi wodospadami naprawdę robią wrażenie, a sama wycieczka do Parku Narodowego Krka to moim zdaniem obowiązkowy punkt podczas wakacji w Chorwacji.

Park Narodowy Krka stanowi doskonały obraz naturalnie stworzonego eko systemu, który nie został zniszczony przez rękę człowieka. Mimo sporego napływu turystów, którzy co roku chętnie zwiedzają Park Narodowy Krka, tutejsza natura dalej prezentuje swoje piękne oblicze.

Dla mnie Park Narodowy Krka to jeden z piękniejszych w jakim byłem. Jeśli planujecie wczasy w Chorwacji i wycieczkę do PN Krka, to wpierw wybierzcie jeden z hoteli w Chorwacji z tych, które dla Was opisywałem.