Water World - wodne szaleństwo - wrażenia i opinia

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wczasy w Hiszpanii mogą przybierać różne formy, bo liczba atrakcji oferowana przez ten kraj na Półwyspie Iberyjskie jest niezliczona. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jeśli lubimy zwiedzać, imprezować, uprawiać sporty wodne czy poszaleć i poczuć adrenalinę.

Tym ostatnim polecam przede wszystkim wizytę w Water World czyli jednym z największych aquaparków w całej Europie ! Znajduje się tutaj ponad 20 atrakcji, ale za to jakich ! Co jedna to bardziej straszniejsza, ekstremalna zabawa jest gwarantowana !

Park wodny Water World znajduje się w kurorcie Lloret de Mar.

Aquapark w Hiszpanii

W parku wodnym Water World znajdują się też zjeżdżalnie i atrakcje dla nieco mniejszych gości (tak zwane familijne), na których jeździć można nie mając więcej niż 1.20 m wzrostu. Są jednak takie, na które wpuszczani będą tylko dorośli. Z całą pewnością w Water World każdy znajdzie coś dla siebie, a emocje związane z atrakcjami będzie można wspominać przez długi czas.

Jedną z fajniejszych atrakcji jest zjeżdżalnia Water Mountain (zaprezentowana na zdjęciu powyżej) – zjeżdża się na niej pontonami po dwie osoby. Wysoka, bardzo szybka gwarantuje wystrzał adrenaliny ! Część trasy Water Mountain przebiega w całkowitej ciemności co jeszcze bardziej podnosi emocje zjazdu 🙂

Kamikadze to kolejna ślizgawka, na której na pewno poczujecie emocje, ale wpierw musicie odważyć się zjechać z wysokiej na 77 metrów zjeżdżalni rozpędzając się do blisko 80 km/h 🙂

Storm (znany u nas jako lejek) to kolejna zjeżdżalnia, która robi wrażenie. Najpierw szybko zjeżdżamy tunelem by po chwili wpaść do lejka kręcąc się wokół, aż wpadniemy do dziury na samym końcu.

Speed Furious to zjeżdżalnia przeznaczona tylko dla najodważniejszych. Wchodzimy do zamkniętej kapsuły, stajemy na podeście, który nagle się otwiera a my z błyskawiczną prędkością spadamy w dół !

Hurricane to z kolei bardzo fajna przygoda, bo możemy tutaj jechać w dwójkę na jednym pontonie, a cała zjeżdżalnia jest kompletnie ciemna. Uwaga, nic nie widać !

Ceny wstępu do parku Water World wzrostu osoby wchodzącej.

Dla małych dzieci do wzrostu 0.8 m wstęp jest bezpłatny.

Ci, którzy nie przekroczyli jeszcze 1.2 m zapłacą 19 euro.

Każdy wyższy człowiek za wstęp do Water World płaci 33 euro.

Osoby powyżej 65 roku życia wpuszczane są na teren parku za 19 euro.

Z całą pewnością park wodny Water World to doskonała atrakcja w Hiszpanii, z której warto skorzystać podczas wakacji. Niesamowite emocje dla całej rodziny, zarówno małych dzieci jak i tych, którzy nie boją się niczego i chcą poczuć jak smakuje adrenalina w najlepszym wydaniu. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy szukają atrakcji podczas wakacji.

Jaki hotel w Hiszpanii ?

Oczywiście, że nie będzie podróżować do Water World jeśli Wasz hotel oddalony będzie o kilkaset kilometrów. Zanim wyjedziecie na wczasy dowiedzcie się jaki hotel w Hiszpanii warto wybrać na przygotowanej przeze mnie liście.