Rafting na rzece Cetina w Chorwacji

Atrakcje w Chorwacji to nie tylko piękne Parki Narodowe, które możecie zwiedzać, nie tylko plaże na, których słońce ogrzewa cały dzień, ale także (a może i przede wszystkim) królestwo sportów wodnych, ekstremalnych. Wiele osób przyjeżdża do Chorwacji tylko ze względu na panujące tu warunki, by na przykład uprawiać windsurfing. To jednak wymaga pewnych umiejętności, a także sprzętu.

Tym, którym marzy się jednak przeżycie niesamowitych emocji i wystrzelenie swojej adrenaliny do maksymalnego poziomu mogę polecić rafting na rzece Cetina w Chorwacji. Ta wycieczka fakultatywna na pewno zapadnie w pamięć każdemu, bo spływ pontonem jest bardzo szybki, dynamiczny, a także podczas jego trwania można zobaczyć naprawdę ładne widoki.

Cetina to najdłuższa krasowa rzeka w Chorwacji, gdzie znajduje się ogromnym kanion z całą masą wodospadów, rwącymi prądami, a także jaskiniami, które polecam podczas raftingu zobaczyć. Warto również zwrócić uwagę na bogatą i kolorową roślinność wzdłuż kanionu.

Rafting w Chorwacji

Wycieczka na rafting po Cetinie to profesjonalny spływ, gdzie otrzymamy do dyspozycji dobry ponton, ale także kamizelki ratunkowe i kask, dlatego polecam go tym, którzy wiedzą jak fajnym sportem jest rafting, ale także i tym, którzy chcą go spróbować po raz pierwszy. Z całą pewnością, jest to przeżycie, którego nigdy nie będziecie żałować.

Sama wycieczka raftingu po Cetinie w Chorwacji trwa nieco ponad 3 godziny, choć wszystko oczywiście zależy od warunków jak i grupy ludzi, która płynie w pontonie.

Jadąc na wycieczkę zatrzymujemy się kilka kilometrów od miejsca gdzie rafting po Cetinie się zaczyna, a stamtąd transportują nas do miejsca docelowego małym busem, jadąc po bardzo krętych drogach, więc już na samym początku emocje dają nam się we znaki.

W wyznaczonych miejscach polecam wyskoczyć z pontonu do rzeki Cetina tak by schłodzić się w upalny, pełen emocji dzień. Są również skały, z których można (z całkiem wysoka) skoczyć do wody.

Najfajniejsze w całym raftingu w Chorwacji jest przejście od spokojnego spływu po delikatnym nurcie do momentu gdzie rzeka przeistacza się w rwący potok. Płynie się spokojnie po to by za chwilę maksymalnie przyspieszyć, wpaść w małe wodospady i całkowicie utracić kontrolę nad wydarzeniami.

Rafting w Chorwacji – opinie, wrażenia czy warto ?

Podobnie jak w przypadku raftingu w Turcji, który dla Was opisywałem, również i rafting w Chorwacji polecam z pełną odpowiedzialnością. To niesamowite przeżycie, które na pewno będziecie długo wspominać. Adrenalina, emocje – znaczenie tych słów na pewno poznacie bardzo szybko po tym jak zacznie się Wasz spływ na rzece Cetina : )

Jaki hotel w Chorwacji wybrać ?

Rafting to jedna z wycieczek, która dla mnie jest obowiązkowa. By łatwo i komfortowo tam dojechać warto wybrać hotel w Chorwacji jak najbliżej tej wycieczki. Sprawdź opisane przez mnie hotele i wybierz, ten który najbardziej przypada Ci do gustu.