Santorini Grecja - piękna wycieczka

Ten kto chce zobaczyć prawdziwe, greckie oblicze ten powinien popłynąć na wycieczkę do Santorini, jednej z najpiękniejszych greckich wysp. To co zdecydowanie urzeka na wycieczce do Santorini to tamtejsza architektura.

Białe jak śnieg domy z niebieskimi dachami to znak rozpoznawczy nie tylko samego Santorini, ale przecież i całej Grecji. Mało jest jednak miejsc w Grecji tak znamiennie przypominających o dwóch najważniejszych kolorach Hellady.

Na wycieczce fakultatywnej do Santorini na pewno można sporo się nachodzić, bo wiele tutaj schodów, a im dalej chcemy zajść, tym więcej stopni trzeba pokonać. Znajduje się tutaj wiele greckich tawern, kawiarenek, wszędzie można spróbować olśniewających przysmaków.

Odwiedzając Santorini nie możemy nie zobaczyć wulkanu Nea Kameni. Co ciekawe wybucha on co około 20 tysięcy lat siejąc kompletne spustoszenie na wyspie Santorini. Spacerując w głąb krateru możemy być świadkami niepowtarzalnych widoków.

Kolejnym przystankiem na mapie wycieczki do Santorini powinna być Oia, gdzie znajduje się bardzo znany kościół pod wezwaniem św. Mikołaja, patrona rybaków. Innym budynkiem, który przyciąga turystów na Oia jest bardzo słynny wiatrak, który znajduje się na końcu miasteczka.

Oia jak i Fira to najbogatsze części miasta, gdzie luksus dostrzegalny jest nawet pod naszymi stopami ! Przechadzając się po marmurowych chodnikach nie sposób nie dostrzec wielkiego przepychu.

Gdy już będziecie zwiedzać Oia polecam również zobaczyć cudowny zachód słońca, który stąd widać naprawdę doskonale.

Fira to obok Oia najważniejsze części miasteczka. W Firze znajdziecie najwięcej sklepików, restauracji, a także to tutaj znajduje się centrum życia nocnego, dyskoteki, w których szaleć można do rana.

Na Santorini polecam również odwiedzić dzielnicę Pyrgos, która nie tylko znajduje się pod ochroną archeologów, ale przede wszystkim słynie ze swojej twierdzy. Wąskie uliczki z cudownymi, urzekającymi budowlami to niezwykły atut całego Santorini.

Emporio oznaczające po grecku handel to dzielnica położona ponad 10 km od Firy. To właśnie tutaj miejscowi robią codzienne zakupy, więc polecam to miejsce z uwagi na świeżość i wysoką jakość produktów.

Jeśli na Santorini chcecie zobaczyć przepiękną plażę to polecam udać się na Kokkini Paralia (z greckiego Czerwona Plaża). Czerwone skały i kamienie dają niesamowity koloryt, rzadko kiedy można zobaczyć tak interesującą plażę.

Z całym przekonaniem mogę polecić wycieczkę na Santorini, bo ta grecka wyspa ma wiele do zaoferowania, w tym szczególnie urzekające widoki oraz typowo grecką zabudowę. Na wycieczkę do Santorini można nawet jechać samemu, gdyż z pobliskich portów (np. w Krecie) co chwile wyruszają statki wycieczkowe.

Będąc zdecydowanym na odbycie wycieczki na Santorini warto wybrać hotel w Grecjiktóry będzie jak najbliżej. Sprawdź listę hoteli, w której opisałem moje relacje z pobytu w greckich hotelach.