Park narodowy w Brijuni w Chorwacji

Nie trudno zauważyć, że w Chorwacji jedną z atrakcji jest zwiedzanie licznych Parków Narodowych. Mają one swój niepowtarzalny klimat, który warto poznać.

Park Narodowy w Brijuni jest dostępny dla turystów przez 365 dni w roku, a słynie przede wszystkim z urokliwych widoków, licznych wystaw czy nawet safari !

Co ciekawe na terenie parku w Brijuni można uprawiać .. sporty, takie jak tenis czy strzelanie z łuku. Veli Brijun to miejsce gdzie znajduje się natomiast .. pole golfowe i to nie byle jakie, bo dające rozegrać partię aż na 18 dołkach. Można oczywiście przynieść swoje kije golfowe, o ile ktokolwiek zabiera je na wczasy do Chorwacji 🙂

Najfajniejszą rzeczą moim zdaniem w Parku Narodowym Brijuni w Chorwacji jest możliwość wypożyczenia roweru bezpośrednio na miejscu. Serdecznie polecam taką opcję, bo wtedy możemy bardzo przyjemnie zwiedzić cały park, a do tego wszystkiego krzewimy ducha sportu.

Zakładając, że większość z Was będzie miała możliwość zwiedzania Brijuni podczas upalnych miesięcy polecam także przygotować się na pływanie, snurklowanie i nurkowanie, bo sporo tutaj miejsc, w których można oddać się właśnie takiej rozrywce.

Najczęściej organizowane wycieczki w Brijuni to żegluga statkiem po archipelagu wysp, podczas której serwowany jest oczywiście obiad, a przede wszystkim mamy możliwość dość szybkiego zwiedzania kluczowych wysp Parku Narodowego Brijuni. 

Inną opcją jest wycieczka pociągiem turystycznym po Veli Brijun, podczas której można zwiedzić to co zostało z rzymskiej wilnii z I w.p.n.e., udać się na safari, a także odwiedzić muzeum czy kościół św. Germana.


Moim skromnym zdaniem jest to naprawdę ładny archipelag wysp i ciekawa okolica, ale jeśli mamy możliwość wyboru to lepiej udać się na Jeziora Plitewskie czy do Parku Narodowego Krka.

Chorwacja to przepiękny kraj, w którym spędzić można cudowne wczasy z interesującymi wycieczkami takimi jak ta do Parku Narodowego. Aby poznać najlepsze hotele w jakich możecie spędzić ten czas sprawdźcie opisane przeze mnie hotele w tym miejscu.