Najlepsze kraje na ekscytujące safari

Safari to jedna z tych wycieczek, na którą powinno się pojechać chociaż raz w życiu. Żadna opowieść, żaden film przyrodniczy, książka czy zdjęcia nie oddadzą tego co można zobaczyć na safari w Afryce. Cudowne zwierzęta, niesamowite widoki i dzikość natury to słowa najlepiej opisujące co czeka nas na safari w Afryce. Wycieczki organizowane na safari dostępne są w kilku krajach, ale do którego najlepiej pojechać chcąc przeżyć prawdziwe safari ?

Gdzie pojechać na safari

Tsavo – Park Narodowy w Kenii

Niesamowita przygoda w kenijskim Parku Narodowym to okazja by zobaczyć ponad 400 gatunków ptaków, niespotykanych ssaków i gadów, gdzie w rzekach pływają stada krokodyli, a hipopotamy popijają wodę. Wszystko w przepięknej scenerii ośnieżonego Kilimandżaro !

Na terenie Parku Narodowego w Kenii Tsavo znajdują się słonie, lwy, żyrafy, lamparty czy nosorożce. Można również podziwiać majestat gajów akacjowych czy wielkich stad kolorowych ptaków, które przelatują nad naszymi głowami.

Park Narodowy Jezioro Manyara w Tanzanii

W okolicach Jeziora Manyara znajduje się przepiękny Park Narodowy, gdzie płyną liczne strumienie i rzeczki. Dzięki temu zobaczyć można ciekawą roślinność, w tym wiele palm.

Podczas safari w Parku Narodowym w Tanzanii zobaczyć można żyrafy, słonie, pawiany, lwy, hipopotamy, antylopy i wiele innych egzotycznych zwierząt. Podobnie jak w Parku Narodowym w Kenii jest tutaj bardzo wiele kolorowych ptaków. Największe skupiska zwierząt są w okolicach ujść rzeki – tam najczęściej spotkamy liczne gromady słoni.

Nieco bardziej gorące źródła rzeki stanowią doskonałe środowisko dla flamingów.

Park Narodowy Serengeti w Tanzanii

To kolejny park w Tanzanii gdzie safari po prostu musi być udane. Ponad 3 miliony dużych ssaków czy 500 gatunków kolorowych ptaków to tylko namiastka tego co można zobaczyć podczas safari w Serengeti. Co ciekawe, to właśnie tutaj można oglądać zwierzęta nie tylko z auta, ale przelecieć się balonem nad całym Parkiem Narodowym podziwiając w ten sposób niesamowite zwierzęta z lotu ptaka !

Można tutaj spotkać żyrafy, flamingi, strusie, hipopotamy, zebry czy lwy i leopardy

Park Narodowy w RPA (Krugera)W tym parku możesz przeżyć niesamowite safari szczególnie nad Rzeką Krokodyla. Zobaczyć można wiele gatunków drzew, ale przede wszystkim gepardy, hipopotamy, lwy, hieny, bawoły, zebry, żyrafy, antylopy, czarne nosorożce. Safari w tym parku odbywa się na otwartych jeepach. Przepiękne widoki, wrażenia, które się pamięta latami i te cudowne zwierzęta – oto najkrótszy opis safari w Parku Narodowym RPA.

Park Narodowy Hwange w Zimbabwe

Podczas safari po PN Hwange w Zimbabwe staniemy przed okazja spotkania lwów, lampartów, hien czy szakali, ale także mniej przerażający zwierząt jak żyrafy, zebry. Prócz tego spotkać można tutaj słonie, bawoły, koczkodany i wiele antylop, więc na pewno jest to doskonały Park Narodowy na safari po Zimbabwe.

To oczywiście tylko nieliczne propozycje gdzie można jechać na Safari. Do najpopularniejszych kierunków gdzie można podróżować na safari są Zanzibar, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Madagaskar, Rwanda, Senegal, Kenia, Tanzania, RPA.