Wyspa Hvar Chorwacja - wycieczka

Szukając miejsca na chorwackie wakacje na pewno jednym z kierunków, które należy wziąć pod uwagę jest uznawana za jedną z najładniejszych wysp świata, wyspa Hvar. Wakacje w tym miejscu mają wiele zalet, ponieważ Hvar jest najcieplejszą, a także najbardziej nasłonecznioną wyspą w całej Chorwacji. Słońce świeci tutaj przez większość roku, dlatego turyści, którym zależy na idealnej pogodzie podczas wakacji w Chorwacji powinni rozważyć zakup wycieczki na Hvar.

Cechą bardzo charakterystyczną dla wyspy Hvar jest wszędobylska, niezwykle mocno pachnąca lawenda. Aromat jest bardzo przyjemny, miły, świeży i wprawia nas w dobry nastrój. Na wyspie Hvar pewna jest nie tylko świetna pogoda, genialne atrakcje, ale także i brak moli 🙂

Wycieczka na wyspę Hvar

Tak szeroka obecność lawendy na wyspie powoduje nie tylko miłą woń i aromat, który unosi się tutaj cały czas, ale również świetne wrażenia dla naszych doznań estetycznych. Hvar jest niezwykle barwną wyspą, szczególnie dzięki lawendzie właśnie.

Dużą zaletą wycieczki na Hvar jest możliwość skorzystania z urozmaiconego wybrzeża, jedno jest porośnięte gęstymi lasami, inne natomiast to raj dla plażowiczów, którzy podziwiają niesamowite połączenie skał z morzem o kolorze laguny ! Zdjęcia jakie możemy wykonać na Hvar są po prostu świetne, wiele z nich ma bardzo niepowtarzalne ujęcia.

Co można zwiedzić i zobaczyć na wyspie Hvar ? 

Polecam odwiedzić Twierdzę Fortica (Španjola), która znajduje się na wzgórzu nad starą częścią miasta. Znajduje się tam wiele cennych relikwii i przedmiotów o historycznym rysie. To co jednak najładniejsze w tej twierdzi to niesamowite widoki na cały Hvar.

Będąc na wyspie Hvar polecam również odwiedzić takie miejsca jak Vrboska, Stari Grad, Jelsa, a także liczne i przepiękne plaże, w większości niezbyt duże, ale za to robiące naprawdę ogromne wrażenie, szczególnie wodą o lazurowym kolorze.

Hotele w Chorwacji

Wycieczki fakultatywne są komfortowe, wtedy kiedy nasz hotel jest blisko nich. Jeśli chcecie sprawdzić jakie hotele w Chorwacji polecam to przeczytajcie odpowiednią kategorię.