Jeziora Plitwickie - obowiązkowa wycieczka w Chorwacji

Chorwacja to kraj, w którym możemy zwiedzić wiele interesujących miejsc, a jedną z ważniejszych atrakcji w Chorwacji są Jeziora Plitwickie stanowiące Park Narodowy.

Jeziora Plitwickie to grupa jezior, charakteryzująca się świetnym kolorem wody (mocno turkusowy) z licznymi wodospadami. Ten Park Narodowy szczyci się bogactwem fauny i flory, a ciekawostką jest, że żyją tutaj również niedźwiedzie !

Zwiedzając Jeziora Plitwickie możemy nie tylko podziwiać piękne wody i wodospady, ale także liczne (blisko 20) jaskiń, które naprawdę wyglądają interesująco. Do najważniejszych należą Moda Pecina czy Kaluderova Pecina. Niestety, jaskiń nie wolno zwiedzać, a można je jedynie zobaczyć.

Spore wrażenie na turystach zwiedzających Jeziora Plitwickie w Chorwacji robi ogromna liczba wodospadów w tym Parku Narodowym – jest ich aż 92 ! Samych jezior na terenie Parku Narodowego znajdziemy 16. Wszystkie Jeziora Plitwickie dzielą się na górne i dolne, zasilane są przez różne rzeki. Większe jeziora znajdują się na górze, te dolne są zdecydowanie mniejsze.

Zwiedzając Jeziora Plitwickie trzeba koniecznie zobaczyć główną atrakcję czyli Wielki Wodospad, który ma blisko 80 metrów ! Zdjęcia jakie można tutaj zrobić są po prostu świetne !

Z całą odpowiedzialnością mogę śmiało polecić wycieczkę na jeziora Plitwickie w Chorwacji. W tym pięknym kraju jest bardzo wiele atrakcji, sporo do zwiedzania, a ten Park Narodowy na pewno wysuwa się na czołowe pozycje w rankingu miejsc obowiązkowych do odwiedzenia w Chorwacji.

Wczasy w Chorwacji to nie tylko piękne plaże, cudowne morze czy idealne warunki do windsurfingu, ale także miejsca tak piękne jak opisywane właśnie Jeziora Plitwickie.

Zanim udacie się na przepiękną wycieczkę po Jeziorach Plitwickich, musicie wybrać hotel w Chorwacji. Opisałem ich dla Was kilka, więc na pewno każdy znajdzie coś interesującego. Lista hoteli w Chorwacji.