HB, BB, FB, ALL INCLUSIVE (ULTRA) co oznaczają te skróty

Przeglądając oferty wczasów natkniemy się na niezliczone wariacje symboli takich jak BB, FB, HB, All inclusive (ultra), które mają sugerować co jako goście hotelowi otrzymamy na miejscu. Wprawdzie konkretna oferta powinna dokładnie sugerować czego możemy się spodziewać, ale warto wyjaśnić tę kwestię by niepotrzebnie nie czytać całej oferty, a po prostu widząc BB czy HB wiedzieć czego możemy się spodziewać.

Oznaczenia te mają swoją podstawę w języku angielskim, bo np. BB to Bed & Breakfast FB to Full Board. To jednak nie każdemu musi dużo mówić, dlatego poniżej zaprezentowano dokładne wytłumaczenie skrótów, które znajdziemy w wakacyjnych ofertach.

Co oznacza BB, HB, FB, ALL INCLUSIVE ?

Wszystkie te skróty sugerują bogactwo oferty w hotelu. Najsłabszą ofertą jest BB, a najbardziej rozbudowaną ultra all inclusive, ale po kolei.

Oczywiście, w poniższych rozważaniach pominięto sytuację, w której oferta nie zawiera wyżywienia. 

BB – Bed & Breakfast to oferta, w której liczyć możemy tylko na śniadanie. W zależności od konkretnego hotelu może to być śniadanie w formie szwedzkiego stołu (do wyboru do koloru) lub śniadania kontynentalnego (podawanego na talerzu, dla każdego ten sam zestaw). Wliczone są również napoje (najczęściej).

HB – Half Board to oferta, w której prócz śniadania otrzymujemy również obiadokolację. Najczęściej do obu posiłków są wliczone napoje, w tym wino do obiadokolacji.

FB – Full Board to opcja pełnego wyżywienia, w którym otrzymujemy śniadanie, obiad, kolację. Do wszystkich posiłków wliczone są napoje (najczęściej). W niektórych hotelach podawane jest również wino.

All inclusive – wszystko w cenie – od oferty FB różni się tym, że otrzymujemy dodatkowo przekąski oraz przede wszystkim nielimitowane napoje, w tym alkohole. Opcja all inclusive dostępna jest w określonych przez hotel godzinach.

All inclusive ultra – to dokładnie ta sama opcja co all inclusive z tymże najczęściej trwa przez okrągłe 24 godziny na dobę. Są również takie hotele, w których oferta all inclusive ultra daje dodatkowe korzyści jak np. darmowy wstęp do aquaparku, voucher na SPA itp.

Jaką ofertę wyżywienia na wczasy wybrać ?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Osoby młode najczęściej wybierają all inclusive, starsi, którym nie zależy tak bardzo na szerokiej dostępności napojów, w tym alkoholi mogą zdecydować się na opcję HB.

Jeśli wybieramy opcję all inclusive to niejako uwiązujemy się do hotelu i mamy mniejsze szanse na skorzystanie z oferty restauracji i tawern obok hotelu.

Jednak niektóre hotele nie dają nam wyboru i z góry określają tylko jeden rodzaj wyżywienia w swojej ofercie.