Dubrovnik - wycieczka na którą musisz jechać w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji to idealny czas na tym by odpocząć, zrelaksować się, popływać w ciepłym morzu, wygrzać się na słońcu czy nawet skosztować ekstremalnych sportów wodnych.

Jeśli jednak chcemy zwiedzić coś ciekawego, zobaczyć w Chorwacji miejsca warte odwiedzenia, to punktem absolutnie obowiązkowym na naszej mapie powinien być Dubrovnik, miasto wpisane do rejestru światowego dziedzictwa zabytkowego UNESCO, co daje nam jasny sygnał, że Dubrovnik musi być piękny.

To miasto o średniowiecznym klimacie, to prawdziwa perła całej Dalmacji, posiada wieloletnią tradycję, a co roku odwiedzany jest przez turystów z całego świata. Jeśli chcemy poczuć klimat Chorwacji, oddać się nieco historii, to na pewno musimy odwiedzić Dubrovnik podczas swojego pobytu wakacyjnego w Chorwacji.

Nie wiem czy to subiektywna ocena, ale już po wjeździe do samego Dubrovnika czuć się jakby inaczej – tak rześkiego, śródziemnomorskiego powietrza nie da się opisać.

Zwiedzając Dubrovnik mamy do dyspozycji wiele możliwości, ale najwięcej jest tutaj różnego rodzaju muzeów, festiwali, ale także lokalnych restauracji, w których polecam spróbować chorwackich przysmaków.

Wielkim atutem Dubrovniku jest również jego położenie – miasto znajduje się na cyplu, który otacza morze, a całe otoczone jest murami, które pamiętają czasy średniowiecza. W mało którym miejscu na świecie czuć klimat i powiew historii, tak jak da się to wyczuć jadąc na wycieczkę do Dubrovniku.

Dubrovnik cały otoczony jest murami, które powstały jeszcze za czasów średniowiecza, znajduje się tutaj także 15 wież czy 5 bastionów, które doskonale oddają historyczny charakter miasta. Gdy spojrzymy na Dubrovnik nieco z oddali, to dostrzeżemy jego prawdziwe piękno – przenikające się mury obronne, wieże, kamienne budowle z kolorowymi dachami, ale też urzekające morze to widok, który musi zachwycić każdego.

Cena za wycieczkę do Dubrovniku to 40 euro, ale oczywiście wszystko zależy czy jedziemy z rezydentem czy z lokalnego biura podróży. Można też oczywiście jechać samemu 🙂

Atrakcjami w Dubrovniku, które możemy zwiedzić są liczne kościoły, klasztory, których jest tutaj dziesiątki, a co jeden to starszy, z bardziej interesującym rysem historycznym. Warto również zobaczyć jak wygląda Wielka Fontanna Onufrego pochodzącą z XV wieku.

Jeśli zdecydujecie się jechać z biurem podróży, to wycieczka po Dubrovniku trwa praktycznie cały dzień. Wyjeżdża się w bardzo wczesnych godzinach spod hotelu, a wraca dopiero po kolacji.

Będąc przekonanym o tym, że podczas wakacji w Chorwacji będziecie jechać na wycieczkę do Dubrovnika to polecam wybrać pobliski hotel. Sprawdźcie listę najlepszych hoteli w Chorwacji.