Dominikana czyli wczasy w rajskim klimacie

Dominikana to ten kierunek na wczasy, który powinniśmy obrać jeśli marzy o raju, błogim lenistwie, przepięknych plażach otoczonych Morzem Karaibskim. Po Kubie, Dominikana jest największą wyspą na tym morzu. Przepiękne widoki, plaże pokryte piaskiem miękkim jak satyna, krystalicznie czyste wody to tylko niektóre, ale jakże zachęcające atuty Dominikany.

Wczasy na Dominikanie nie należą do najtańszych, bo ich cena w przypadku wycieczki z biura podróży zaczyna się od 3500 zł, ale zdecydowaną większość tej kwoty pochłania drogi bilet lotniczy. Na Dominikanę leci się dość długo, ale dla takich chwil, dla takich wakacji jak najbardziej warto !

Wczasy na Dominikanie

Woda w kolorze lazuru, cudowne, duże, piaszczyste plaże to gwarancja udanego odpoczynku na Domikanie. Błogie lenistwo mogłoby tutaj trwać w najlepsze, ale Dominikana ma wiele innych atrakcji do zaoferowania. 

Wiele plaż na Dominikanie jest „zajętych” przez tutejsze hotele, ale są również bardziej dziewicze, na których raczej nie spotkamy wielu turystów, co na pewno stanowi fajną atrakcję.

Jedną z rzeczy, które powinniśmy na Dominikanie zrobić i zapewne robić będziemy jest nurkowanie, snurklowanie, ogólnie pływanie po przepięknym Morzu Karaibskim.

Cabarete, to miejscowość w której jest ogromne centrum sportów wodnych. Możemy tutaj spróbować windsurfingu, kitesurfingu, parasailingu. Widoki, wrażenia i emocje gwarantowane.

Na Dominikanie możemy uświadczyć przepiękne rafy koralowe w krystalicznie czystej wodzie ich oglądanie nie będzie stanowiło problemu. W rejonach niektórych wysp można zobaczyć wraki zatopionych statków. Interesującą wyprawą okazują się być wycieczki do jaskiń w Santo Domingo.

Dla bardziej odważnych polecam skok ze spadochronu z pobliskiego lotniska 🙂

Co zobaczyć na Dominikanie ?

Jedną z wysp, które pojawiają się po odpływie jest Caio Paraiso, nazwa rajską wyspą. Znajdują się wokół niej jedne z piękniejszych raf koralowych, a sama wyspa jest urzekająco piękna. 

cayo paraiso rajska wyspa dominikana

Catalinta to wyspa muszli, ponieważ na jej brzeg wyrzucane są tysiące cudownych muszli. Ta wyspa, a raczej wysepka to kolejny punkt obowiązkowy na mapie Dominikany.

Miastem, które trzeba odwiedzić będąc na wczasach na Dominikanie jest Santo Domingo, gdzie można między innymi zobaczyć katedrę Santa Maria La Menor, Muzeum Las Casas Reales, Pałac Kolumba, Mauzoleum Kolumba, Panteon Narodowy.

Do większości tych zabytków w Santo Domingo wstęp jest płatny.

W kulturze Dominikany dość popularne są walki kogutów. Organizowane są średnio raz na tydzień, a wejście na nie jest płatne około 50 peso.

Jedzenie na Dominikanie

Głównym składnikiem większości posiłków na Dominikanie są owoce morza, których jak nie trudno jest się domyśleć jest tu pełno. Prym wiodą langusty, które są tutejszym przysmakiem. Oczywiście jest wiele gatunków ryb przyrządzanych bardzo prosto i smacznie – sól, pieprz, sok z limonki i na grilla 🙂

Znajdziemy również wiele dań typu ryż + mięso + warzywa (np. fasola) czy też gęste zupy-krem z dodatkiem mięsa lub częściej ryb czy też owoców morza.

Tak wspaniały klimat jaki panuje na Dominikanie pozwala nam cieszyć się przepysznymi, dojrzałymi owocami, które rosną niemal na każdym drzewie.

Ekstremalna Dominikana

Ci, którzy chcą zaznać smaku adrenaliny na Dominikanie poza tą związaną ze sportami wodnymi mają to na szansę, bo organizowane są tutaj inne, równie ciekawe wycieczki. Możemy pojechać na rafting, ale także wspinać się po kanionach, poszaleć na quadach czy nawet zwykłych rowerach górskich !

Wakacje na Dominikanie

Wakacje na Dominikanie to cała paleta możliwości i atrakcji, ale przede wszystkim można tutaj niesamowicie odpocząć fizycznie i psychicznie. Niepowtarzalnie piękne Morze Karaibskie, urokliwe plaże czy bogactwo sportów wodnych i ekstremalnych to namiastka raju, którym na pewno są wczasy na Dominikanie !