Wycieczka do Barcelony - co zwiedzić

Wczasy w Hiszpanii nie należą do najtańszych zagranicznych wakacji, co jednak nie przeszkadza wielu naszym rodakom właśnie ten kraj z Półwyspu Iberyjskiego wybierać jako swoją urlopową destynację.

Prócz magicznych plaż, otaczające Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki, kapitalna pogoda, pozytywni ludzie to przepis na świetne wczasy w Hiszpanii. Dzieje się tutaj tak wiele, tak dużo jest do zobaczenia, że nawet dwutygodniowy pobyt na wakacjach w Hiszpanii nie jest wystarczająco długi by zobaczyć wszystko co w Hiszpanii ważne.

Ten kto chce zobaczyć Hiszpanię ten z całą pewnością musi odwiedzić Barcelonę, stolicę Katalonii. Już samo to miasto ma tak wiele atrakcji do zaoferowania, że spokojnie wystarczy to na 14 dni pobytu w Hiszpanii, a przecież Hiszpania to nie tylko Barcelona !

W tym artykule pragnę jednak skupić się jedynie na atrakcjach w samej Barcelonie. A jest ich całe multum. By zwiedzić Barcelonę od A do Z potrzeba nawet dobrych kilku dni, chociaż oczywiście można również to zrobić w ciągu jednego dnia podczas wycieczki fakultatywnej do Barcelony.

Barcelona – co zobaczyć – opinie, wrażenia

Camp Nou – stadion Barcelony

Jedną z najbardziej obleganych atrakcji Barcelony jest stadion Camp Nou. To właśnie tutaj swoje mecze rozgrywa najlepszy klub piłkarski świata ostatnich lat, Barcelona. To właśnie Camp Nou jest pierwszą atrakcją, ku której swoje kroki skierują wszyscy fani futbolu, bez względu na to jaką sympatią darzą „Dumę Katalonii”.

Jest to największy stadion piłkarski w Europie, na którego krzesełka zasiąść może aż 99 354 widzów. Łatwo sobie wyobrazić niesamowitą atmosferę, która musi tutaj panować podczas gdy swoje mecze rozgrywa Barcelona.

Oczywiście widok samego stadionu, murawy już robi piorunujące wrażenie, ale odwiedzając Camp Nou możemy również zwiedzić muzeum Barcelony, w którym znajduje się wiele klubowych trofeów. Dla największych sympatyków Barcy proponuję odwiedzić oficjalny sklep klubowy, w którym można kupić wiele gadżetów związanych z Dumą Katalonii, w tym oczywiście koszulki.

Sagrada Familia – monumentalny kościół

Absolutnie punkt obowiązkowy podczas wycieczki do Barcelony. Ten monumentalny kościół robi wrażenie nie tylko swoją historią, ale nawet rozmiarami. Jego budowa trwa już ponad 100 lat i dalej nie została ukończona ! To dla budowy Sagrada Familia, sławny, kataloński architekt Antoni Gaudi porzucił wszystkie swoje projekty i zamieszkał na terenie budowy, poświęcając 15 lat swojego życia !

Odwiedzając Barcelonę i chcąc zwiedzić Sagrada Familia proponuję kupić bilety przez Internet, bo po pierwsze zaoszczędzić kilka euro, a po drugie nie musicie czekać w nieskończonej kolejce do wejścia. Wstęp wraz z możliwością wejścia na wieżę kosztuje blisko 20 euro.

Casa Batlló – popis Gaudiego

Jeśli miałbym wskazać kilka najbardziej interesujących budynków świata, to na pewno w czołówce trzeba umieścić kolejną atrakcję Barcelony (znów spod ręki mistrza Gaudiego), czyli Casa Batlló. Zaprojektowany przez katalońskiego architekta budynek nawiązuje do bardzo ważnej w kulturze katalońskiej postaci smoka z legendy o Świętym Jerzym (Saint Jordi). Ta legenda opowiada jakoby w Katalonii żył straszny smok, który zabijał ludność i bydło. By go nieco uspokoić wybierano ofiarę, która została mu darowana. Gdy ślepy los trafił na córkę króla, uratował ją rycerz w lśniącej zbroi, a na rozlanej krwi smoka wyrósł kwiat róży.

Magiczne fontanny w Barcelonie

Magiczne fontanny to po prostu trzeba zobaczyć ! Spektakularny pokaz fontann, który swój „taniec” idealnie dopasowują do muzyki. Liczba fontann, świateł, niesamowitych przejść robi piorunujące wrażenie, a magiczne fontanny w Barcelonie to punkt obowiązkowy każdego kto przyjedzie do tego cudownego miasta.

Im wcześniej przyjdziemy na pokaz, tym lepsze miejsce możemy zająć, a trzeba wiedzieć, że pokazy magicznych fontann w Barcelonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Park Güell – kunszt Gaudiego (i jego muzeum)

Ta atrakcja w Barcelonie to kolejny popis wizjonerstwa mistrza Gaudiego, niestety kolejny niedokończony. W zamierzeniu Park miał stanowić miejsce odpoczynku dla ludzi bogatych, wysoko sytuowanych. Jednak po prawie 15 latach pracy nad projektem, zdecydowano zaprzestać prace. Gaudi wraz ze swoim mecenasem Eusebio Guellą mieli tu sprzedawać działki, ale udało się tylko dopiąć trzech transakcji, z czego jedną działkę kupił .. sam Gaudi.

Park Güell to pokaz urzekającej architektury, wszechobecnych, żywych kolorów, bogatej roślinności i cudownymi widokami.

Wstęp do parku jest bezpłatny (chociaż planowane jest wprowadzenie opłat), można również odwiedzić muzeum Gaudiego (tutaj już trzeba zapłacić bilet wstępu).

Polecam cudowny widok na całą Barcelonę i Morze Śródziemne, co po prostu zapiera dech w piersiach !

Casa Milà – Kamieniołom

Ten masywny budynek zyskał sobie przydomek La Pedrera, czyli Kamieniołom. Co ciekawe tylko jedne piętro budynku przeznaczone jest dla zwiedzających, a reszta to piętra, na których znajdują się apartamenty do wynajęcia.

Z dachu budynku rozpościera się majestatyczny widok na Barcelonę. Kto jest odpowiedzialny za powstanie tego budynku ? A jakże – sam Antonio Gaudi !

Barcelona to miasto, które trzeba odwiedzić ! Mało jest na świecie miejsc tak magicznych jak Barcelona, takich które pozwalają zobaczyć aż tak wiele interesujących rzeczy, monumentalnych budynków z ogromną historią w cudownej scenerii. Kolorowa, tętniąca życiem z przepięknymi widokami, oto Barcelona w pełnej krasie.

Hotele w Hiszpanii

Niektórzy planują wakacje w Hiszpanii między innymi po to by zobaczyć Barcelonę. Jeśli i Wy macie taki plan, ale nie wiecie w jakim hotelu warto się zatrzymać przeczytajcie co ja mam do zaproponowania w kategorii hotele w Hiszpanii.