Chorwacki raj sportów wodnych

Jedną z głównych atrakcji w Chorwacji są wszelkiego rodzaju sporty wodne. Z uwagi na swój charakterystyczny klimat, a przede wszystkim silne podmuchy wiatru, Chorwacja to kraj idealnie nadający się do windsurfingu, kitesurfingu i wielu innych sportów ekstremalnych uprawianych na wodzie.

Praktycznie wszędzie tam gdzie w kurortach turystycznych pojawiają się goście, jak grzyby po deszczu powstają kolejne ośrodki sportów wodnych, w których możemy spróbować windsurfingu, ale także jazdy na bananie czy ekscytującym fly fish lub parasailing.

Jednak nigdzie indziej tak jak w Chorwacji mamy do uprawiania tych sportów idealne warunki. Oczywiście mówię tutaj o najbardziej popularnych kierunkach wakacji Polaków, bo na Bali też można cieszyć się dobrymi warunkami, ale wczasy na Bali kosztują nieco więcej niż w Chorwacji 🙂

Najlepsze sporty wodne na wczasach

Co ciekawe, w Chorwacji działa wiele szkół windsurfingu gdzie nie tylko wynajmiemy interesujący nas sprzęt, ale także instruktora, który nauczy nas podstaw windsurfingu. Kto wie, być może właśnie po wczasach w Chorwacji zainteresujemy się sportami wodnymi na dobre ?

Sporo osób, które uprawiają sporty wodne na codzień wybiera się na wczasy do Chorwacji właśnie ze względu na możliwość uprawiania swojego ukochanego sportu. Panujący tam klimat jestem gwarantem idealnych warunków, które pozwalają oddawać się ekstremalnym szaleństwom.

Windsurfing nie jest sportem łatwym dla początkującego. Po pierwsze trzeba nauczyć się stabilnej pozycji na desce tak by nie lądować co chwilę na wodze. Po drugie musimy zrozumieć w jaki sposób kontrolować deskę tak by poruszała się zgodnie naszymi oczekiwaniami. Potrzebne do tego będzie zrozumienie jak wiatr oddziałuje na nasz żagiel, dzięki czemu będziemy w stanie kontrolować kierunek, w którym się poruszamy, zawracać, przyspieszać czy zwalniać.

Równie popularny co windsurfing jest również kitesurfing, który różni się tym, że zamiast żagla trzymamy unoszący się w powietrzu „latawiec”. Ten pozwala nam się napędzać, a także wykonywać popisowe triki jak choćby kilka salt w powietrzu. Kitesurfing jest niezwykle widowiskowym sportem.

By jednak dobrze bawić się na wczasach w Chorwacji wcale nie musimy zgłębiać tajników wind czy kitesurfingu. Wystarczy zapłacić kilkanaście euro by przeżyć niesamowite emocje na fly fish (tutaj przykładowy filmik z wczasów na Bali).

Równie ekscytująca, a przy tym ładny pod kątem widokowym jest tak zwany parasiling, który pozwala nam unieść się na kilkadziesiąt metrów w górę, dzięki czemu możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Chorwacja słynie z pięknych plaż, ciepłego morza, bardzo przyjemnego dla nas klimatu (wysokie temperatury połączone z odświeżającym powiewem wiatru) czy majestatycznym widokiem łączącym góry z morzem. Chorwacja to jednak również prawdziwe, europejska stolica sportów wodnych, do spróbowania których zachęcam podczas następnych wakacji w Chorwacji.

Jaki hotel w Chorwacji ?

Sporty wodne wymagają odpowiedniego miejsca i warunków. Chociaż większość lokalizacji hoteli w Chorwacji spełnia te wymagania to możecie sprawdzić hotele w Chorwacjiktóre opisywałem i przekonać się gdzie najlepiej uprawiać sporty wodne.