Kajakiem po Minorce - adrenalina i przepiękne widoki

Bardzo lubię atrakcje sportowe, dlatego na każdych wczasach staram się znaleźć coś nowego, ciekawego z odrobiną adrenaliny co można byłoby przeżyć. Takie aktywne wycieczki fakultatywne są dla mnie esencją wakacji, dlatego chętnie się na nie zapisuję. Jedną z takich wycieczek, które chciałbym dla Was opisać jest wycieczka kajakami po Minorce.

Minorka to wyspa na Balearach, a więc możecie tam trafić jeśli planujecie wczasy w Hiszpanii. Słynie z licznych klifów, plaż wplecionych w zatoczki i przepięknych widoków. Po tym co przeżyłem na tej wyciecze, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto spędza wczasy na Minorce nie popłynął kajakami po grotach i zatoczkach Minorki. Wspaniałe przeżycie, przepiękne widoki i zastrzyk adrenaliny spowodują, że będziecie wspominać tą wspaniałą wycieczkę jeszcze przez wiele lat 🙂

Wrażenia z wycieczki kajakami po Minorce

Ten kto kocha piękne widoki czy zastrzyk adrenaliny ten wycieczką kajakami po Minorce będzie zachwycony. Cała wycieczka przebiega według określonego planu, który polega na przepłynięciu wzdłuż klifów ciągnących się przez wyspę. Kulminacyjnym momentem wycieczki kajakami jest dopłynięcie do grot, jaskiń w które się wpływa.

Na sam początek dociera się do miejsca, gdzie instruktor wycieczki tłumaczy jak należy zachować się na kajaku oraz wyjaśnia technikę wiosłowania. Warto posłuchać, bo jeśli będziecie źle wiosłować to Wasz kajak będzie pływał krzywo, wolno, a Wy mocno się zmęczycie. Już tutaj zobaczycie przepiękne widoki klifów, które robią jeszcze większe wrażenie bezpośrednio z poziomu kajaka. Dla każdego przewidziany jest kask oraz kapok, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Na naszej wycieczce płynęło kilka kajaków, co było liczbą optymalną – na tyle dużą, żeby czuć się bezpiecznie, ale niezbyt wielką tak byśmy się nie stracili.

Nawet jeśli nigdy w życiu nie pływaliście na kajaku to nie ma się co martwić, bo prócz szkolenia teoretycznego przejdziecie szybkie szkolenie w wodzie. Kilka wiosłowań uzmysłowi Wam jak należy to robić i po paru minutach będziecie czuli się swobodnie płynąc swoim kajakiem przez urzekające klify Minorki.

Podczas wycieczki płynie się wzdłuż wielu klifów, ale największe wrażenie robi Rincon de L’Escala. Tam też cała wycieczka zatrzymuje się na kilkadziesiąt minut gdzie można się poopalać, snurklować i zobaczyć kolorowe rybki krystalicznie czystej wodzie. Kolejnym przystaniem jest wizyta w historycznej zatoczce Cales Coves.

Cała wycieczka kajakami trwa około 4 godziny i kosztuje niecałe 50 euro od osoby (może uda się Wam coś utargować :)). Dzieci do lat 14 płacą połowę tej kwoty, jednak w wycieczce nie mogą uczestniczyć dzieci młodsze niż 12 lat. Każde dziecko musi mieć nadzór osoby dorosłej, czyli inaczej mówiąc płynąć z nim w kajaku. Warto umieć pływać. 

Wprawdzie na wycieczkę nie potrzebujecie niczego konkretnego, ale warto zabrać strój kąpielowy, czapkę jeśli boicie się słońca, okulary słoneczne, olejek do opalania, buty do wody, coś do picia i jedzenia, ręcznik czy ubrania na zmianę. Od organizatora wycieczki otrzymacie specjalny worek, który nie przemaka (można tam schować swoje rzeczy), ekwipunek potrzebny do snurklowania.

Moim zdaniem wycieczka kajakami po Minorce, podziwianie klifów, urokliwych zatoczek i grot to jedna z ładniejszych wycieczek na jakich byłem. Już samo płynięcie na kajaku to świetna frajda, a gdy dodamy do tego walory estetyczne wycieczki to nie ma innej możliwości żeby się na nią nie wybrać.

Zdjęcia z wycieczki kajakami po Minorce

Żadne zdjęcia nie oddadzą uroku tej wspaniałej wycieczki, o czym najlepiej przekonać się na własne oczy. Aby jednak zachęcić Was do wycieczki kajakami po Minorce przedstawiam kilka zdjęć z takiej wyprawy.