7 ekstra pomysłów gdzie jechać na sylwestra

Jak mantrę miliony Polaków, końcem każdego roku powtarza sobie, że nadchodzące 365 dni będzie lepsze, wymarzone. Niektórym te słowa się rzeczywiście się sprawdzają, ale by tak się stało, w Nowy Rok trzeba wejść z hukiem – tak przynajmniej głoszą przesądy. Dziś jednak nie świętujemy Sylwestra tak jak jeszcze kilka lat temu, a coraz częściej decydujemy się na Sylwestra, w ciepłych krajach, całkowicie innej scenerii. Porzucamy domówki, zabawę na sali do białego rana, a chętniej wybieramy ofertę biur podróży, które pozwalają nam polecieć nawet na drugi koniec świata by w niecodziennych okolicznościach świętować Nowy Rok i doskonale bawić się na Sylwestrze, całkiem odmienny od standardowej zabawy.

Aby Nowy Rok przyniósł nam wyśnione pieniądze, zdrowie i spokój podobno trzeba go rozpocząć równie imponująco. Zainteresowanie nietypowym miejscem spędzenia sylwestrowej nocy jest coraz większe. Biura podróży chętniej publikują oferty egzotycznego Sylwestra, których z roku na rok przybywa. A gdzie można spędzić Sylwestra w taki oto, niecodzienny sposób ? Jakie są najpopularniejsze, egzotyczne kierunki na sylwestrową zabawę ? Gdzie podczas tej wyjątkowej nocy można po prostu świetnie się bawić ?

Gdzie na Sylwestra?

Co oczywiste Sylwester organizowany jest na całym świecie, ale biura podróży oferują wyloty jedynie do tych krajów gdzie jest ciepło. Sceneria takiego Sylwestra jest całkowicie inna, gdyż zabawa pod palmami, w szortach i koszuli lub letniej sukience nijak ma się do obrazu sali zapełnionej gośćmi w garniturach i wieczorowych sukniach wśród stołów z masą jedzenia.

Taki Sylwester to niesamowity sposób na przywitanie Nowego Roku w całkiem odmienny klimacie. Biura podróży najczęściej oferują Sylwestra w takich miejscach jak :

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich

Ten kto był na wczasach w Hiszpanii wie jak piękne są Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura). Gdy dodamy do pięknych plaż, gorącego słońca i orzeźwiającej bryzy Oceanu klimat Sylwestrowej Nocy to okaże się, że sztuczne ognie jeszcze nigdy nie były takie piękne. Wyspy Kanaryjskie to jeden z najczęściej oferowanych kierunków na egzotycznego Sylwestra we wszystkich biurach podróży.

Sylwester w Egipcie

Obok Wysp Kanaryjskich to Sylwester w Egipcie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród tego rodzaju wycieczek biurach podróży. Taki sposób na spędzenie Nowego Roku to doskonała okazja by połączyć sylwestrową zabawę wraz z np. tygodniowym pobytem w Hurghadzie czy Sharm-el-Sheik.

sylwester w Egipcie

Okazuje się, że bardzo dużo osób chętnie korzysta z takiej możliwości i bawi się podczas Sylwestra pod egipskim słońcem wśród palm i turystów z całego świata.

Sylwester w Paryżu

Paryż często nazywany jest (lub wyobrażany) jako jedno z najbardziej romantycznych miast na Świecie. Nic zatem dziwnego, że to właśnie na Sylwestra w Paryżu decydują się (szczególnie młodzi) ludzie z całego globu. Taki Sylwester w Paryżu to nie tylko okazja do doskonałej zabawy przez całą noc, ale również szansa na to by sylwestrowy wyjazd połączyć np. z zaręczynami w Paryżu (o czym pewnie marzy wiele dziewczyn).

Do Wiednia na Sylwestrową zabawę

Wiedeń jest kolejną europejską stolicą, do której organizowane są wycieczki na Sylwestra. Znany z przepięknych galowych sal i bardzo oficjalnego tonu, długich sukni i wytwornych dań Wiedeń to dla niektórych miejsce obowiązkowe na sylwestrową zabawę.

Ci, którzy podczas sylwestra w Wiedniu nie decydują się udać na jeden z wielkich balów, mogą go spędzić na rynku, który słynie z przepięknego pokazu sztucznych ogni jak i zimowego jarmarku, który odbywa się w tym okresie.

Wycieczka na zabawę sylwestrową w Portugalii

Portugalska Madera nie jest może najbardziej obleganym miejscem docelowym na wczasy dla Polaków, ale już spory procent osób udających się na egzotycznego sylwestra decyduje się go spędzić właśnie w tym rejonie Portugalii.

Prócz tego, że na Maderze jak i w całej Portugalii jest ładnie, to przede wszystkim 31 grudnia panuje tutaj znacznie wyższa temperatura niż u nas w kraju 🙂

Na Sylwestra do Pragi

Praga to nie tylko jedna ze stolic europejskiej zabawy sylwestrowej, ale w ogóle jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Nic więc dziwnego, że tyle ludzi decyduje się przyjechać tutaj by świętować Nowy Rok.

Dla nas wycieczka do Pragi na Sylwestra nie stanowi wielkiej podróży, a wręcz można tam jechać na własną rękę bez żadnych problemów. Choć pokazy sztucznych ogni we wszystkich opisywanych miastach są śliczne, to ten w Pradze zasługuje na wyróżnienie.

Sylwester w Tropikach

Ci, którzy pragną nieco dalszych, jeszcze bardziej egzotycznych podróży mogą zdecydować się na Sylwestra na Bali, Malediwach czy Seszelach. Z całą pewnością jest to kompletnie coś innego, niezapomnianego, bo powitanie Nowego Roku pod palmą, w kąpielówkach na dziewiczej plaży nie jest codziennością dla większości z nas. Za taki luksus trzeba jednak sporo zapłacić.

Ile kosztuje taki Sylwester

Ceny w przypadku zabawy Sylwestrowej we wspomniany sposób są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego :

  • gdzie chcemy spędzić Sylwestra,
  • ile dni trwa taka wycieczka

Ceny Sylwestra Pradze mogą rozpoczynać się od 150 – 200 zł, podczas gdy Sylwester wakacjami Egipcie na 7 dni to koszt minimum 1500 zł. Wylot na 7 dni z Sylwestrem na Gran Canarii to koszt przynajmniej 2500 zł, ale już Sylwester na Bali, Malediwach czy Seszelach z 6 dniowym pobytem to wydatek rzędu blisko 10 000 zł.

Gdzie zamówić ?

Jeśli na takiego Sylwestra planujemy udać się do Wiednia czy Pragi to możemy nawet udać się tam na własną rękę, np. samochodem.

Wszystkie powyższe wycieczki można zamówić w wiodących biurach podróży, które jak już wspomniano z roku na rok wychodzą z coraz to szerszą ofertą, dostrzegając wzrost zainteresowania tego typu wycieczką.