5 zapierających dech w piersiach wysp

Poznaj 5 wysp, z których widoki zapierają dech w piersiach. Wszystkie te wyspy leżą na Oceanie Indyjskim i wizyta na nich uszczupli nasz portfel o znaczącą kwotę. W zamian otrzymujemy delikatny jak puch piasek, krystalicznie czystą wodę, widok nieznanych nam zwierząt, a także ucieczkę od cywilizacji.

Seszele – wyspa wakacyjnych marzeń

Tak piękne wody jak wokół Seszeli bardzo trudno znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie ! Seszele to 115 małych wysepek, które skąpane są w cieple słońca, otoczone cudowną wodą Oceanu Indyjskiego.

Głównymi wyspami są Praslin czy La Digue, wszystkie z nich oferują tropikalne plaże, cudowne rafy koralowe, krystaliczną wodę i egzotyczne gatunki zwierząt.

Lecąc na wakacje na Seszele liczyć możemy przede wszystkim na urokliwe widoki i piękno natury w czystej postaci. Oczywiście z uwagi na luksus z jakim utożsamiane są Seszele nie mogło tu zabraknąć miejsca na drogie sporty wodne, ale także snoorkling czy oglądanie pięknych rybek rejsem łódką ze szklanym dnem.

Na wyspach Seszele zobaczyć możemy również niespotykaną nigdzie indziej Lodoicedę seszelską (Coco de Mer) o urokliwych owocach.

Seszele słyną również z żółwi, których jest tutaj naprawdę sporo.

Przejrzyj galerię zdjęć z Seszeli poniżej. Wczasy na Seszelach1 of 6  

Malediwy – malownicza wyspa

Malediwy często nazywane są rajem na Ziemi, egzotyczną wyspą, w której można zapomnieć o realnym świecie. Luksusowa, egzotyczna, spektakularna to tylko niektóre przymiotniki dobrze oddające charakter Malediwów. Ten kto odwiedzi Malediwy może liczyć na słońce, które nie szczędzi tutaj swoich promieni przez cały rok.

Bez względu czy Malediwy to Twój wybór na miesiąc miodowy, wakacje marzeń czy po prostu stać Cię na takie wczasy możesz być pewien – jesteś w raju !

Wody na Malediwach są przepiękne, krystalicznie czyste, a żyjące w nich stworzenia niespotykanie kolorowe, ładne. Wyspy na Malediwach to również jedno z najlepszych miejsc do nie tylko nurkowania, snoorklowania, ale wszystkich innych sportów wodnych.1 of 6  

Sri Lanka – wyspa wielu smaków

Sri Lanka to jedna z wysp o bardzo bogatej historii, nieprawdopodobnych widokachegzotycznych smakach tutejszych potraw i miejscach, które po prostu zapierają dech w piersiach.

Na Sri Lance znajduje się aż 9 parków narodowych, 6 rezerwatów ptactwa i niesamowicie kolorowe gatunki zwierząt żyjące w wodach wokół wyspy.

Ten kto odwiedzi Sri Lankę będzie czuł się jak w niebie nawet leżąc na plaży przez cały pobyt. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by poznać ciekawą kulturę, nurkować w krystalicznie czystych wodach, uprawiać sporty wodne czy podziwiać widoki na pieszych wycieczkach.

Co ciekawe, Sri Lanka to również bardzo popularny kierunek dla miłośników życia nocnego, naprawdę wiele się tutaj dzieje.1 of 6  

Mauritius – piękna wyspa

Mauritius otoczony jest przez trzecią, największą rafę koralową świata, więc można tylko sobie wyobrazić jak cudownie kolorowe zwierzęta może zobaczyć ten kto będzie nurkował lub snurklował w tych wodach ! Wrażenie jakie robi tamtejsza, czyściutka woda zapiera dech w piersiach i człowiekowi wydaje się, że do bycia szczęśliwym nie potrzeba niczego więcej.

Cudowne, białe plaże z miękkim piaskiem, tropikalne lasy, wody o kolorze szmaragdu czy urzekające laguny to wielkie atuty Mauritiusu, które spowodują, że nie będziesz chciał stamtąd wyjechać.

Mauritius znany jest jako jeden z najlepszych i najbardziej pożądanych kierunków dla miłośników SPA. Znajduje się tutaj wiele renomowanych ośrodków SPA o najwyższej klasie.

Wakacje na Mauritiusie to potęga możliwości, od najbardziej oczywistych jak wykorzystanie uroczych plaż, bogatych w interesujące gatunki zwierząt wód Mauritiusu przez zapierające dech w piersiach widoki, a na sportach wodnych kończąc.

Będąc na wczasach na Mauritiusie nawet zwykły spacer może być jednym z lepszych przeżyć jakie doświadczysz.1 of 6  

Madagaskar – wyspa zwierząt

Madagaskar to 4-ta największa wyspa na świecie, ale powód sławy Madagaskaru jako jednego z wymarzonych kierunków na wakacje jest inny.

Turyści odwiedzający Madagaskar mogą spodziewać się kapitalnych widoków, pięknych plaż, czystej jak łza wody i niezapomnianych wrażeń.

Wyspa Madagaskar posiada kilka rezerwatów narodowych, a najbardziej znanym jest Andohahela – wyjątkowy raj o ogromnej powierzchni gdzie mieszają się ze sobą 3 różne ekosystemy.

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy na Madagaskarze chcesz pooglądać egzotyczne zwierzęta, odpocząć na plaży z piaskiem miękkim jak skóra niemowlęcia, czy eksplorować skandalicznie piękne wody, poznać kulturę, uprawiać sporty wodne, wszystkie te marzenia możesz spełnić podczas wakacji na Madagaskarze.