5* hotel El Malikia Resor Abu Dabbab

Region Marsa Alam nie jest tak popularnym kurortem turystycznym, jak Hurghada czy Sharm el Sheik, ale z całą pewnością ma do zaoferowania naprawdę świetne hotele, których jest tutaj sporo, a w dodatku są one dostępne w atrakcyjnej cenie. Warto nadmienić, że plaże na Marsa Alam są przepiękne, a tutejsze rafy koralowe nie są aż tak zniszczone przez miliony turystów, jak wiele z nich we wspomnianych już miejscowościach Hurghady czy Sharm el Sheik. Z całą pewnością wyjeżdżając na wakacje do Egiptu warto wziąć pod uwagę alternatywny kierunek jakim jest Marsa Alam, a jeśli ta miejscowość przekona nas do siebie, to hotelem, który warto wziąć pod uwagę jest 5* El Malikia Resort Abu Dabbab, który słynie ze świetnych opinii.

Opinie o El Malikia Resort Abu Dabbab

Marsa Alam ma wiele do zaoferowania, szczególne wrażenie robią przepiękne plaże jak i rafy koralowe. Hotel El Malikia Resort Abu Dabbab znajduje się na jeden z najładniejszych plaż w całej miejscowości, a rafy koralowe są prawdziwą perełką dla miłośników nurkowania i snurklowania. Tutejsza okolica słynie z diugonów (krów morskich), które mogą ważyć nawer 400 kg, a goście często mogą zobaczyć w morzu żółwie. Z całą  pewnością możliwości te są jednym z powodów, dla których tak chętnie podróżujemy na wczasy do Egiptu.

Plaża hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab jest szeroka i piaszczysta, posiada łagodne zejście do morza. Niedaleko brzegu znajduje się wspomniana rafa koralowa, dlatego warto mieć przy sobie obuwie ochronne (zdarzają się jeżowce). Oczywiście parasole i leżaki są całkowicie bezpłatne. Standardowo na plaży znajduje się centrum sportów wodnych jak i wycieczek rejsowych, z których polecam skorzystać.

5* hotel El Malikia Resort Abu Dabbab posiada kilka restauracji, w których serwowane są dania kuchni międzynarodowej. Można również skorzystać z oferty restauracji a la carte. Jest kilka barów, w tym te bezpośrednio przy basenie jak i na plaży. Na terenie hotelu znajdują się również sklepy, fryzjer, punkt medyczny, wszystko czego potrzeba by wczasy w Egipcie były kompletne.

W tej wysokiej klasy hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab znajduje się kilka bardzo dużych basenów o nieregularnych kształtach. Dla zapewnienia dawki emocji są również zjeżdżalnie dla dzieci jak i dorosłych. Zespół animatorów dba przez cały dzień o to by goście bawili się świetnie. Organizowane są różnego rodzaju aktywności jak zumba, gimnastyka wodna, siatkówka na plaży, a wieczorami odbywają się pokazy, które są animacjami wieczornymi.

Z całą pewnością można stwierdzić, że hotel El Malikia Resort Abu Dabbab jest bardzo kolorowy, nowoczesny i niezwykle dobrze utrzymany. Wrażenie robią nie tylko duże baseny, ale też świetnie utrzymany, zielony ogród. Przepiękna plaża jak i smaczne jedzenie oraz miła obsługa to tylko nieliczne pochwały pojawiające się w opiniach o El Malikia Resort Abu Dabbab. Za jeden z największych atutów uznawana jest plaża znajdująca się na samym hotelu z dostępem do cudownej rafy koralowej.

Do centrum Marsa Alam jest dość daleko, bo aż 30 km.