Jedne z ostatnich wakacji spędziliśmy w Egipcie hotelu Sea World Resort znanym także jako Pickalbatros. To bardzo duży ośrodek, podzielony na 3 odrębne hotele (Sea World, Garden i Aqua Vista. Mimo to łączą się one w całość i możemy spokojnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi hotelami. Plaża znajduje się w siostrzanym  hotelu po drugiej stronie.

wrażenia z sea world pickalbatros w egipcie

Pickalbatros Sea World – opinia, czy warto

Pierwsze wrażenie o Pickalbatros Sea World Resort jest takie, że jest to hotel bardzo duży, można się tutaj niemal zgubić. Nie ma tu jednego, wielkiego budynku, a małe bungalowy rozsiane po całym terenie po kilkanaście pokoi na budynek. Jest wiele basenów mniejszych i większych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Na głównych basenach jest głośno, są bardzo fajne animacje (w ogóle jest dużo animatorów), ale są też małe, ciche i spokojne baseny. Są też oczywiście zjeżdżalnie – dość szybkie, z zakrętami i można nieźle poczuć adrenalinę. Niestety mają one już swoje lata i jeśli puszczone jest za mało wody to plecy trochę bolą.

animacje sea world pickalbatros hotel

Genialne wrażenie robi piracki park wodny dla dzieci – chociaż sam nim nie jestem, ani dziecka nie mam to oceniam 10/10, bo naprawdę jest z pierwszej ligi – wszędzie leje się woda, są psikawki wodne, wiadra i cały ten park stanowi nie lada atrakcję. Jest tam też wielkie wiadro wody, pod którym stają dorośli – super wrażenia.

park wodny w sea world egipt

wielkie wiadro wody sea world egipt

Cały kompleks jest naprawdę ładny, dobrze zadbany – wiele tutaj zieleni, pięknych basenów.

Na terenie Sea World Resort Pickalbatros znajduje się sporo barków, w których można napić się niezłego jak na standardy all inclusive alkoholu. Jest też dużo restauracji, w tym takich gdzie podawane są przekąski. Jedzenia jest dużo i jest dobre, ale na minus zapisuje przekąski, bo prócz frytek niewiele chciało się kucharzom robić. Jak chcieliśmy pizzę to musieliśmy się prosić, a i tak robili po jednej na 20 osób..

sea world w egipcie

Goście hotelowi to w połowie Polacy, a w połowie niestety Rosjanie i tym podobni. Piszę niestety, bo byłem już na kilku wczasach ale takiej hołoty jak ta rosyjska to ciężko gdziekolwiek indziej spotkać.

widok pickalbatros sea world hotel

sea world egipt

Hotel Pickalabtros Sea World to przede wszystkim genialne animacje, które trwają cały dzień. U nas była nawet polska animatorka. Począwszy od jakiś tam tańców, codziennej gimnastyki w wodzie, aqua aerobik, turnieju bul (kule), siatkówki, water polo, przeróżne wygłupy animatorów, grającą muzykę, przez wieczorne animacje takiej jak pokaz brzucha, pokaz z wężami, derwisz, a na wielkie wodnej, nocnej bitwie kończąc (pool party). Byłem w wielu hotelach z ciekawymi animacjami, ale tutaj naprawdę się starano i wychodziło to super !pickalbatros sea world hotel w egipcie

Plaża zlokalizowana jest w hotelu po przeciwnej stronie ulicy. Można tam przejść (5 minut łącznie z dojściem przez hotel do samej plaży) lub dojechać busem hotelowym. Co ciekawe, goście Sea World Pickalbatros nie mogą korzystać z uroku hotelu siostrzanego (np. zjeżdżalni czy basenów). Co jeszcze ciekawsze – było tam znacznie mniej gości (nie licząc samej plaży).

 

opinie o hotelu pickalbatros sea world

Niestety, mimo że są to siostrzane hotele to plaża jest podzielona na konkretnych gości. I tak Ci, którzy zatrzymali się w Pickalbatros Sea World mają chyba najgorszą plażę – dość wąską i jest tutaj mniej leżaków. Dla gości tego hotelu jest również osobny barek z przekąskami typu pizza (dobra lecz lekko niedopieczona), frytki, owoce. Pracuje tutaj naprawdę miła obsługa.

Bardzo zaskoczył mnie dostępna na terenie hotelu kawiarnia gdzie można zjeść dobre ciasta, ale przede wszystkim napić się prawdziwej kawy z prawdziwego ekspresu w ofercie all inclusive, co jest niebywałą rzadkością.

widok z sea world pickalbatros

Polecam skorzystać z ciekawej atrakcji na hotelu, tak zwane Fish SPA (wkłada się nogi do akwarium, gdzie małe rybki obgryzają martwy naskórek – fajne uczucie). My myśleliśmy, że jest to w ofercie hotelu (nigdy nikogo tam nie było), ale jak tylko usiądziecie i zanurzycie swoje nogi to od razu pojawia się egipski chłoptaś, który krzyczy do Was, że to kosztuje X dolarów 🙂 Warto na to uważać.

A oto egipski David Hasselhoff, który pilnował porządku na basenie 🙂

egipski david husselhoff

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here