Kilka lat temu byliśmy na wczasach w Turcji, a nasz wybór padł na hotel Sea Sight, który znajduje się 3 km od centrum Alanyi, w dzielnicy Obagol. Sporo tutaj innych hoteli, są sklepy i restauracje, a jeśli ktoś chce znaleźć się w centrum Alanyi to może podjechać w parę minut busem lub nawet przejść się pieszo.

Hotel Sea Sight – czy warto jechać ?

Średniej wielkości hotel Sea Sight ma charakterystyczny kształt wieży, pokoje są nowe, bardzo ładne, do dyspozycji gości pozostaje winda. Sea Sight jest dość nowy, pokoje naprawdę ładne, w miarę przestronny balkon, ale przecież nikt podczas wakacji w Turcji nie będzie siedział w pokoju, prawda ?

Do plaży i morza mamy minutę spacerem – trzeba przejść przez ulicę (chyba jest też jakieś przejście, ale my z niego nie korzystaliśmy). Niestety, jak to w Turcji jest to plaża publiczna, na której nie mamy dostępu do żadnego jedzenia ani picia, ponieważ Sea Sight nie posiada na plaży swojego barku.

plaża z hotelu sea sight

Plaża jest w miarę przyjemna (chociaż widziałem lepsze), a samo morze w okresie kiedy tam byliśmy było dość wzburzone (mocne fale). Leżaki nie są w opcji, więc jeśli ktoś chce z nich skorzystać, musi sobie zapłacić kilka euro za dzień korzystania z leżaka.

Basen w hotelu Sea Sight jest okrągły, w miarę duży choć można odnieść wrażenie, że gdyby wszyscy goście się zeszli to mógłby być niewystarczający. Jest też w miarę fajna zjeżdżalnia, która jednak podczas dnia działa tylko w określonych godzinach (wyłączana na przerwę obiadową).

Co do animacji na hotelu Sea Sight to przez dzień jest ich niewiele – pojedyncze gry w water polo czy aqua aerobik to wszystko. Znacznie więcej dzieje się w nocy kiedy organizowane są pokazy ognia, taniec brzucha i tym podobne atrakcje. Na pewno nie można na to narzekać, bo animacje wieczorne odbywają się codziennie, są fajne i profesjonalnie zorganizowane.

animacje sea sight turcja

Lokalizacja hotelu Sea Sight jest naprawdę dogodna – brak tutaj hałasów, mimo tego, że znajduje się on w centrum Obagolu (dzielnicy Alanyii). Jest kilka ciekawych knajp, sklepików więc każdy znajdzie coś dla siebie. Tak jak wspomniałem nie jest problemem by dojechać do Alanyi (animatorzy zabierają również na dyskotekę), a można nawet wracać samemu wzdłuż głównej drogi – jest bezpiecznie.

Nie wiem czy to standard czy jednorazowy wybryk, ale my w pierwszy wieczór prawie zostaliśmy oszukani w pobliskiej restauracji – do rachunku dopisali nam rzeczy, których nie zamawialiśmy.

Jedzenie w hotelu Sea Sight jest dobre, a na uwagę zasługują szczególnie wieczorne zupy (serwowane o północy), są naprawdę smaczne. Posiłki są naprawdę smaczne, ale na minus zasługuje ich monotonność, szczególnie klopsiki z mięsa mielonego – serwowane od rana do wieczora. Podawane są również przekąski – ciasteczka, hamburgery, najczęściej jednak klopsiki mięsne 🙂

hotel sea sight alanya obagol

Alkohol na hotelu Sea Sight jest jak na standardy all inclusive dobry. Napoje owocowe niestety sztuczne (jak to napoje owocowe). Zarówno na hotelu jak i wokół niego można tanio kupić świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Polecam.

Fajną opcją dla osób, które chcą się zrelaksować jest oferowany na terenie hotelu Sea Sight pakiet masażu + hammam – naprawdę niezły relaks, szczególnie łaźnia turecka, którą polecam każdemu, a szczególnie jeśli komuś doskwierają bóle mięśni czy stawów.

Mimo tego, że należy do osób, którym żadne upały nie straszne, to w okresie kiedy tam byliśmy przeżywaliśmy rekordowe od lat upały. W Alanyi panuje dość ciężki klimat, bo nie jest tu tak wiecznie jak w okolicach Bodrum. Nie polecam więc tutaj podróżować w lipcu i sierpniu osobom, które ciężko radzą sobie z takim klimatem, znacznie bardziej rześko jest właśnie w Bodrum.

Na terenie hotelu najwięcej było Polaków, ale zdarzali się również Czesi czy Niemcy.

Hotel Sea Sight to naprawdę solidna pozycja na liście ofert wczasów do Turcji. Ładny, schludny hotel z dobrą lokalizacją (w centrum Obagolu, prostym dojazdem do pobliskiej Alanyi), przyjemna obsługa hotelowa, bardzo blisko do plaży i morza to niewątpliwe atuty hotelu Sea Sight. W tym hotelu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno Ci, którzy lubią nieco poszaleć, jak i Ci, którzy podczas wczasów w Turcji chcą odpocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here