Jadąc na wakacje do Egiptu czy Turcji w 2018 roku musisz posiadać wizę, bez której nie zostaniesz wpuszczony do tych krajów. Wizę można kupić przez Internet lub na lotnisku. Co jednak bardziej się opłaca? Co jest bezpieczniejsze, a także ile kosztuje i jak wygląda wiza w Egipcie czy Turcji dowiesz się z tego wpisu.

Wiza do Turcji 2018

Jeśli nie jesteś dyplomatą, to lecąc do Turcji musisz posiadać paszport ważny 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Dodatkowo musisz posiadać wizę, którą można kupić na dwa sposoby :

  • przez Internet (e-wiza), jej cena wynosi 20 $, a by za nią zapłacić trzeba posiadać kartę. Niektóre biura podróży oferują zamówienie e-wizy do Turcji za nas, ale trzeba wtedy doliczyć prowizję. Turecka e-wiza ważna jest przez 180 dni, z czego jednorazowy pobyt może trwać maksymalnie 90 dni. E-wizę, kupuje się na tej oficjalnej stronie : https://www.evisa.gov.tr/pl/
  • na tureckim lotnisku (wiza), jej cena wynosi 30 $ lub 25 euro, co jak widać jest znacznie droższą opcją od e-wizy. Warunki przyznania i czas obowiązywania jest taki sam jak w przypadku e-wizy.

E-wiza została wprowadzona do powszechnego obiegu w 2015 roku, kiedy to większość podróżujących decydowała się na zakup e-wizy. Było to rozwiązanie sugerowane przez biura podróży. Będąc w 2015 roku w Icemler przekonałem się o tym na własnej skórze. Będąc posiadaczem e-wizy do Turcji nie musiałem stać w kolejkach, wiza jest całkowicie bezpieczna i niczego nie trzeba się obawiać – działa 🙂 Większość podróżujących miała właśnie taką e-wizę, a tylko nielicznie dokupowali wizę na miejscu stojąc w długich kolejkach (tylko jedna budka była otwarta, mimo, że był to sierpień, czyli środek sezonu). Widać nacisk na to by ludzie kupowali e-wizę zamiast blokować lotnisko.

E-wiza : bezpieczna, działa, tania, szybka. Nie trzeba się niczego obawiać, potwierdzam, przekonałem się na własnej skórze.

Zakupioną e-wizę należy wydrukować i mieć przy sobie! Ja dla bezpieczeństwa wydrukowałem kilka kopii oraz miałem pobraną ją na telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here