Wybierając Egipt jako swój cel wakacyjnej eskapady w 2018 roku musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie wysupłać kilka dodatkowych groszy na zakup wizy. Nie we wszystkich miastach, do których możesz lecieć na wakacje w Egipcie trzeba jednak wizę posiadać. Przeczytaj w jakich miastach wiza jest konieczna, ile kosztuje, jak długo obowiązuje, a także jak wygląda i gdzie ją kupić.

Uwaga: napływają do nas niepokojące informacje z których wynika, że kupując wizę do Egiptu przez Internet narażasz się na utratę pieniędzy. Jak wskazują w komentarzach, Odwiedzający naszą stronę, po dokonaniu płatności, pieniądze zostały pobrane, aczkolwiek nie otrzymali oni zakupionej wizy!

Wizy do Egiptu 2018

Egipska wiza ma postać znaczka wklejanego do paszportu. Jedynym sensownym sposobem zakupu wizy jest uiszczenie opłaty 25 $ lub 20 euro na lotnisku w Egipcie. Najpierw podchodzimy po specjalny druczek, który należy wypełnić (imię, nazwisko, narodowość, hotel do którego się jedzie i kilka innych danych, na które i tak nikt nie zwraca uwagi), zapłacić 25 $, a miły Pan wklei nam znaczek do losowej strony w naszym paszporcie. Egipska wiza uprawnia nas do 30 dni pobytu w Egipcie. 

Tak wygląda karta, którą trzeba wypełnić na lotnisku :

wiza do egiptu 2016

Gdzie nie trzeba egipskiej wizy ?

Jeśli udajesz się do Sharm-el-Sheik to nie musisz wykupować egipskiej wizy (chociaż będziesz do tego nakłaniany – nawet może przez przedstawiciela biura na lotnisku). Wiza ta ma postać stempla wbijanego do paszportu i umożliwia 14 dniowy pobyt na półwyspie Synaj. 

Uwaga : Jeśli lecisz do Sharm-el-Sheik a będziesz jechać na dalekie wycieczki fakultatywne, np. do Kairu, Luxoru to musisz wykupić normalną, egipską wizę za 25 $.

Gdzie trzeba kupić egipską wizę

Jeśli natomiast Twój hotel znajduje się poza półwyspem Synaj, np. w Hurghadzie, Tabie to musisz wykupić egipską wizę.

9 KOMENTARZE

 1. Jadę w następnym roku na wycieczkę Jordania -Izrael i pobyt będę miała w Egipcie w Sharm .
  Nie rozumiem tylko tego ,jak mogę kupić wizę po przylocie z Polski do Sharm ,skoro już na drugi dzień wyruszamy do Jordanii ,min też do Petry .
  Czytam ,ze po wjeżdzie do Petry wiza ta traci ważność.
  Czyli jakbym po powrocie do Sharm chciała jechać do Kairu to już nie mogę ??
  Bo musiałabym wrócić na lotnisko po powrocie z wycieczek i dopiero wykupić tą wizę.A czy poza lotniskiem można ja kupić ?

 2. Poniżej opiszę co mnie spotkało i przestrzegam wszystkich, że e-wiza do Egiptu jedno wielkie oszustwo i lepiej kupić wizę na lotnisku.
  Otórz wybieram się do Egiptu pod koniec stycznia i wpadłem na genialny (jak się okazało nie do końca) pomysł, że po co mam stać w kolejce na lotnisku aplikuję o wiżę elektroniczną na oficjalnej stronie wizowej visa2egypt.gov.eg. Domena potwierdzała zaufanie jako strona rządowa, no więc założyłem wymagane konto, wypełniłem kwestionariusz, dołączyłem skan paszportu, tak wymagany jest skan paszportu w formacjie .jpg lub .png i zostałem przekierowany do strony, gdzie opłaciłem wniosek kartą VISA. Zaznaczam, wnioski nieopłącone są od razu odrzucane. Po 24h od finalizacji transakcji dostałem wiadomość e-mail, że płątność została zaksięgowana i rozpoczynają weryfikację wizy. Nie minęło nawet 10 minut jak dostałem odpowiedź: „Wniosek odrzucony, niezgodność danych we wniosku ze skanem paszportu”, co nie jest prawdą. Jednocześnie informacja, że opłata za aplikację jest nierefundowalna oraz że nie udzielają dalszych informacji. Próbowałem skontaktować się z serwisem, jest tam zakłądka kontakt, nawet odpowiedzieli na zapytanie i poprosili o podanie nr wniosku. Niestety, formularz na stronie kontaktowej ma zablokowane cyfry, więc nie można wpisać numeru sprawy, a opowiedź na ich e-mail, generuje bład, że ścieżka zwwrotna do użytkowinka CustomerSupport nie istnieje. A więc generalnie straciłem 25$, niemniej CustomerSupport poinformował, że mogę ponownie złożyć wniosek z ich strony, oczywiście wymagana opłąta 25$.

 3. Niestety strona do zakupu wizy fatalnie zrobiona w chrome nie przechodzi do ostatniej strony w IE nie widac wczytanego paszportu i znikaja dane. Świetnie przygotowane Państwo Egipskie do turystyki . Juz sie nie dziwie ze nawet biura nie oferuja zakupu za nas wizy

 4. Potwierdzam powyzsza informacje, wiza zakupiona przez internet to oszustwo. Nie dajcie sie naciagnac na 25$. Wniosek zostal wypelniony wedlug polecen, a po jakims czasie otrzymacie informacje ze wniosek zostal odrzucony. Po wyjaśnianiu sprawy, poinformowali mnie, ze nie wpisalam drugiego imienia we wniosku. Podczas wypelniania nigdzie nie bylo mowy o drugim imieniu, a tym bardziej jak cos jest zle wypelnione wniosek nie jest zaakceptowany. Podsumowanie:zawsze znajdzie sie cos co bedzie bledem. Kasa przepada. Wczesniej na lotnisku wypelnialam wniosek to nie musialam podawac drugiego imienia. Kupujcie tylko na lotnisku nie za pomoca ewiza

 5. Potwierdzam to co napisała Anna. Jestem w plecy 50$…zero możliwości odzyskania pieniędzy. Oni mają moją kasę a ja pozostałem „goły i wesoły”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here