wizy 2016 egipt
reklama wczasomaniak

Wybierając Egipt jako swój cel wakacyjnej eskapady w 2016 roku musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie wysupłać kilka dodatkowych groszy na zakup wizy. Nie we wszystkich miastach, do których możesz lecieć na wakacje w Egipcie trzeba jednak wizę posiadać. Przeczytaj w jakich miastach wiza jest konieczna, ile kosztuje, jak długo obowiązuje, a także jak wygląda i gdzie ją kupić.

Wizy do Egiptu 2017

Egipska wiza ma postać znaczka wklejanego do paszportu. Jedynym sensownym sposobem zakupu wizy jest uiszczenie opłaty 25 $ lub 20 euro na lotnisku w Egipcie. Najpierw podchodzimy po specjalny druczek, który należy wypełnić (imię, nazwisko, narodowość, hotel do którego się jedzie i kilka innych danych, na które i tak nikt nie zwraca uwagi), zapłacić 25 $, a miły Pan wklei nam znaczek do losowej strony w naszym paszporcie. Egipska wiza uprawnia nas do 30 dni pobytu w Egipcie. 

Tak wygląda karta, którą trzeba wypełnić na lotnisku :

wiza do egiptu 2016

Gdzie nie trzeba egipskiej wizy ?

Jeśli udajesz się do Sharm-el-Sheik to nie musisz wykupować egipskiej wizy (chociaż będziesz do tego nakłaniany – nawet może przez przedstawiciela biura na lotnisku). Wiza ta ma postać stempla wbijanego do paszportu i umożliwia 14 dniowy pobyt na półwyspie Synaj. 

Uwaga : Jeśli lecisz do Sharm-el-Sheik a będziesz jechać na dalekie wycieczki fakultatywne, np. do Kairu, Luxoru to musisz wykupić normalną, egipską wizę za 25 $.

Gdzie trzeba kupić egipską wizę

Jeśli natomiast Twój hotel znajduje się poza półwyspem Synaj, np. w Hurghadzie, Tabie to musisz wykupić egipską wizę.

reklama wczasomaniak

3 KOMENTARZE

  1. Jadę w następnym roku na wycieczkę Jordania -Izrael i pobyt będę miała w Egipcie w Sharm .
    Nie rozumiem tylko tego ,jak mogę kupić wizę po przylocie z Polski do Sharm ,skoro już na drugi dzień wyruszamy do Jordanii ,min też do Petry .
    Czytam ,ze po wjeżdzie do Petry wiza ta traci ważność.
    Czyli jakbym po powrocie do Sharm chciała jechać do Kairu to już nie mogę ??
    Bo musiałabym wrócić na lotnisko po powrocie z wycieczek i dopiero wykupić tą wizę.A czy poza lotniskiem można ja kupić ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here