Kilka lat temu wyjeżdżając na kolejne wczasy do Egiptu zdecydowaliśmy się skorzystać z oferty hotelu Rehana Sharm Resort. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego hotelu jest rozległość terenu, mnogość fajnych basenów, niezła plaża z morzem, do którego prowadzi zejście z pomostu.

Okolica hotelu Rehana Sharm Resort nie jest jakaś wybitna, prócz sporej ilości sklepików nie uświadczymy tutaj większych atrakcji, więc (jak to zresztą w Egipcie) większość czasu spędzimy na basenach i na plaży. Basenów na hotelu jest naprawdę sporo, mają one fajne, typowe dla egipskich kurortów wymyślne kształty. Są również zjeżdżalnie, na których szaleć mogą nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Czy warto jechać do Rehana Sharm Resort ?

Rehana Sharm Resort to hotel znajdujący się na bardzo dużym terenie, składający się z wielu budynków, w których mamy po kilkanaście pokoi. Łącznie teren jest jednak bardzo rozłożysty i przejście od początku do końca zajmuje kilka dobrych minut. Dzięki temu każdy może wybrać taki basen, który najbardziej mu odpowiada. Oczywiście na głównym tam gdzie są zjeżdżalnie panuje największy hałas. Są też takie baseny z tyłu budynków, gdzie leżakuje kilka osób i jest bardzo cicho. Każdy zatem znajdzie coś na hotelu Rehana Sharm Resort dla siebie.

Plaża znajduje się po drugiej stronie ulicy (przejście podziemne) w hotelu Rehana Sharm Beach. Co ciekawe mimo, że hotel z plażą ma więcej gwiazdek, to bardziej podobało nam się na hotelu Rehana Sharm Resort. Do plaży można dojść pieszo (niecałe 5 minut) lub też po przejściu podziemnym tunelem wsiąść w kursujący busik hotelowy, który podwozi nas na plażę.

Plaża przy hotelu Rehana Sharm jest naprawdę ładna, ale sporym minusem jest morze. Oczywiście jest ono ładne, można dojrzeć sporo fajnych rybek, ale jest tylko taka możliwość, że schodzimy do morza bezpośrednio z pomostu. Jest tam niestety bardzo głęboko, co nie każdemu musi się podobać, szczególnie kiedy chcielibyśmy tylko położyć się na płyciźnie.

Jedzenie w hotelu Rehana Sharm Resort jest naprawdę smacznie i jest go dużo, dzięki czemu zawsze znajdziemy coś dla siebie. Można również skorzystać z oferty restauracji tematycznych (2 x tydzień za darmo). Jedzenie tam jest jeszcze lepsze, szczególnie w restauracji włoskiej.

Alkohole na hotelu Rehana Sharm Resort są naprawdę dobre (jak na standardy egipskiego all inclusive).

Między posiłkami serwowane są różnego rodzaju przekąski fast food, takie jak hamburgery czy frytki lub hot dogi.

Na hotelu organizowane są animacje dzienne i wieczorne. Za dnia pogramy tutaj w water polo, rzutki, ping ponga. Są też inne atrakcje jak aqua aerobik i tym podobne.

Wieczorem możemy uczestniczyć w takich animacjach jak pokaz magii, taniec brzucha czy robiący wrażenie derwisz. Jednym słowem nikt nie powinien się tutaj nudzić.

Po kolacji polecam udać się na taras nad główną recepcją, gdzie możemy usiąść, napić się drinka czy zapalić sziszę. Stąd też rozprzestrzenia się ładny widok na całą okolicę.

Zaletą hotelu Rehana Sharm Resort jest wygląd całego ośrodka – ładne kaskady, mini wodospady, wymyślne kształty basenów czy kolorowa roślinność to sceneria, w której możemy zrobić naprawdę udane zdjęcia z wczasów w Egipcie.

hotel rehana sharm resort

Kolejnym plusem hotelu jest miła obsługa hotelowa, która nie jest nachalna, co oczywiście w Egipcie nie jest już takim standardem.

Moim zdaniem Rehana Sharm Resort to naprawdę fajny hotel, który nie zawiedzie nikogo. Do dyspozycji gości oddano spory kompleks, w którym zawsze znajdziemy basen taki jak lubimy – aktywny ze zjeżdżalniami lub spokojny i cichy. Jedzenie jak i napoje to naprawdę mocna strona tego hotelu. Do największych minusów zaliczam bardzo niepraktyczne zejście do morza, ale takich w Sharm-el-Sheik jest niestety najwięcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here