Wakacje 2014 upłynęły nam pod znakiem wizyty w Egipcie hotelu Sindbad Beach Resort i był to jeden z najładniejszych hoteli w jakich byliśmy w Egipcie. Hotel położony jest w nowej Hurghadzie, która od starej różni się m.in. nowszym wyglądem miasta, a także mniejszą nachalnością lokalnych sprzedawców.

sindbad hotel w egipcie

Będąc gościem hotelu Sindbad Beach Resort mogliśmy również korzystać z aquaparku w hotelu Sindbad Aquapark. Uwaga, uwaga – będąc gościem tego drugiego za korzystanie z aquaparku trzeba było dopłacić 🙂 Być może teraz oferta jest już inna, ale lepiej to sprawdzić.

Wrażenia z hotelu Sindbad Beach

Pierwszy raz w Egipcie spotkałem się z ewidentną prośbą o napiwek za dobry pokój. Po przyjeździe gościu wpakował nas na swój wózek golfowy i wiózł do pokoju. W pewnym momencie sam zaproponował dobry pokój za drobną opłatą. Pierwszy raz w życiu dałem się skusić. Za zaledwie kilka dolarów otrzymaliśmy pokój jak pokój, ale z jakim widokiem ! Otwieram drzwi balkonowe, jestem na plaży i mamy parę metrów do morza ! Szokująco piękny widok !

wyjście z pokoju sindbad hotel egipt

plaża sindbad egipt hotel

 

Hotel Sindbad Beach jest naprawdę ładny – szeroka plaża z wieloma wygodnymi leżakami, spokojne wejście do morza, które jest bardzo ładne to oczywiste atuty tego hotelu.hotel sindbad egipt

plaża przy hotelu sindbad beach

Ładne baseny o nietypowych kształtach, wygodne leżaki przy nich to kolejne elementy wyliczanki atutów hotelu Sindbad Beach. Na tym hotelu są również dwie dość duże zjeżdżalnie.

sindbad aquapark hotel

Niestety na minus (przynajmniej dla nas) tego hotelu zaliczyć musimy kompletny brak animacji (decyzja właściciela hotelu). Wieczorne animacje odbywają się w hotelu Sindbad Club, do którego oczywiście mamy dostęp (ale jak dobrze pamiętam nie możemy tam niczego się napić). Niejako rekompensuje to genialny aquapark w siostrzanym hotelu, do którego mamy wstęp przechodząc przez drogę. Ten aquapark ma wiele super zjeżdżalni, szczególnie tak zwane „U” z pontonami, czy inne bardzo wysokie i szybkie zjeżdżalnie. Są również mniejsze, bardziej umiarkowane pod względem wydzielające się na nich adrenaliny.

IMG_0529

 

IMG_0536

IMG_0539

Jedzenie w hotelu Sindbad Beach jest naprawdę smaczne i jest go dużo, tym bardziej, że możemy korzystać ze wszystkich trzech hoteli : Sindbad Beach, Sindbad Aquapark i Sindbad Club – wszędzie zawsze znajdziemy coś innego. My jedliśmy w 90 % dni w Beach.plaża sindbad beach egipt

Wieczorami można udać się do Shisha Corner, gdzie można posiedzieć przy drinkach i zapalić sziszę. Niestety facet, który robi sziszę nie ma o tym zielonego pojęcia (nie wiem jak to możliwe) – nie wymienia wody, daje spalone węgle i popełnia wiele błędów, przez które sziszę się źle pali. Na piętrze jest dyskoteka, niestety drinki na niej są płatne, podobnie jak i czasami wstęp !

ulica przed hotelem sindbad

Co jednak ciekawe to fakt, że całkiem przypadkowo i nieświadomie siedząc wieczorem w Shisha Corner poznaliśmy właściciela hotelu ! W skrócie mówiąc dzięki temu przez najbliższe kilka dni mieliśmy sporo przywilejów – zapraszano nas na specjalne obiady i kolacje czy wożono po hotelu specjalnym busikiem albo podawano inne drinki i rezerwowano leżaki w wyznaczonych miejscach !

sindbad hotel egipt

Obsługa w hotelu Sindbad Beach jest bardzo przyjemna, brak nachalnych kelnerów i barmanów, więc pobyt jak najbardziej relaksacyjny.

Za minus hotelu Sindbad Beach uznam, że niestety ale bardzo mało tam Polaków (my spotkaliśmy tylko jednych), a większość gości stanowili Egipcjanie, których było tutaj dużo. Byli również Niemcy i Rosjanie.

IMG_0533

Alkohol all inclusive na hotelu Sindbad Beach uznaję za dobry jak na wakacyjne standardy all inclusive. Można również było oczywiście dokupić alkohole importowane.

Polecam wizytę w restauracjach ala carte, do których możemy się zapisywać codziennie.

Czy warto odwiedzić hotel Sindbad Beach ? Na pewno do największych atutów hotelu zaliczę świetny aquapark, bardzo ładne baseny, super plaże i morze. Z uwagi na małe obłożenie gośćmi z Polski, brak dziennych animacji polecam przyjechać większą paczką znajomych. Jest to hotel o wyższym standardzie, w którym na pewno można fajnie wypocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here