Z dużą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że El Malikia Resort Abu Dabbab to idealny hotel na wczasy w Marsa Alam.

Coraz to mocniej region Marsa Alam stara się stać bardziej atrakcyjnym regionem dla turystów, którzy chętniej podróżują do hoteli Marsa Alam niż jeszcze kilka lat temu. Wydaje się, że Hurghada jak i Sharm-el-Sheik nie mogą być tak pewni pozycji lidera miejscowości na wczasy w Egipcie, Marsa Alam dzięki hotelom jakie tam powstają staje się poważnym konkurentem dla wspomnianych miejsc.

Marsa Alam hotele są bardzo ładne, wiele z nich niezwykle nowoczesnych, posiadających 5*, przepiękne widoki, zlokalizowane przy samej plaży z ogromną przestrzenią, starannie utrzymanymi ogrodami i obsługą na najwyższym poziomie. Jeśli podczas najbliższych wakacji w Egipcie planujecie zobaczyć co Marsa Alam ma do zaoferowania to hotel El Malikia Resort Abu Dabbab na pewno przypadnie Wam do gustu.

Opinie o El Malikia Resort Abu Dabbab

Ten znajdujący się około 30 km od miejscowości Marsa Alam hotel słynie z bardzo dobrych opinii. Niezwykle przestronny, położony przy jednej z najładniejszych plaż jakie możecie zobaczyć robi imponujące wrażenie swoim nowoczesnym wyglądem.

Jak przystało na hotel w Egipcie, również El Malikia Resort Abu Dabbab robi wrażenie ilością ogromnych basenów o nieregularnych kształtach, w których człowiek mógłby pływać godzinami. Na mnie największe wrażenie zrobiły genialne widoki z tarasów słonecznych czy z nad basenów właśnie. Hotel El Malikia Resort Abu Dabbab znajduje się bezpośrednio przy plaży, a więc wystarczy zrobić parę kroków by znaleźć się na piaszczystej, szerokiej plaży i podziwiać piękno Morza Czerwonego.

Marsa Alam to prawdziwy raj dla nurków, którzy przy El Malikia Resort Abu Dabbab znajdą wiele ciekawych raf koralowych. Nie trzeba oczywiście nurkować głębinowo, wystarczy maska i można snurklować. Dzięki temu niedaleko od brzegu można podziwiać piękne i kolorowe ławice rybek. Atutem El Malikia Resort Abu Dabbab w przeciwieństwie do wielu hoteli z Sharm-el-Sheik jest łagodne zejście do morza. Jeśli będziecie mieli szczęście to być może uda się Wam zobaczyć długonie (ryby, które ważyć mogą nawet 400 kilogramów). Niektórym udaje się zobaczyć żółwie (choć te pływają najczęściej na większych głębokościach przy samym dnie, ale przy tak czystej wodzie nie problem je dostrzec). Sama plaża hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab jest bardzo piaszczysta, szeroka z oczywiście (jak to w Egipcie) bezpłatnymi leżakami i parasolami. Polecam zabrać obuwie ochronne, bo czasem przy brzegu jest trochę kamieni i ciężko się wchodzi bez takiej ochrony 🙂 Na plaży jest też bar, dzięki czemu nie musicie wiele chodzić by czegoś się napić.

Opinie o El Malikia Resort Abu Dabbab potwierdzają wspaniałą pracę animatorów hotelu, której byłem świadkiem. Dobra zabawa trwa tutaj od samego rana do wieczora, a animatorzy dbają o zabawę dla wszystkich gości. Z samego rana możecie uczestniczyć w zajęciach wodnego aerobiku, potem zumby, a w międzyczasie grać można w siatkówkę plażową, rozgrywane są turnieje w lotki, ping-ponga. Dla dzieci przygotowano osobny program animacji, w którym mogą brać one udział w szeregu interesujących gier i zabaw. Wieczorami odbywa się mini disco oraz animacje wieczorne, tak zwane show czyli różne pokazy, takie jak taniec brzucha na przykład.

Sporo frajdy dostarczają także zjeżdżalnie, których jest dokładnie 3 dla dzieci oraz 3 dla dorosłych. Tyle samo jest także ogromnych basenów o nieregularnych kształtach.

Na terenie hotelu jest restauracja główna, są też restauracje a la carte do których trzeba się zapisać. Jest kilka barów, w tym ten przy basenach, na plaży, ale też w lobby. Dla spragnionych zakupów są sklepy z pamiątkami.

Jeśli chcecie wydać pieniądze na coś naprawdę fajnego to polecam wizytę w centrum SPA hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab gdzie możecie poddać się szeregowi zabiegów upiększających, relaksujących. Dla bardziej aktywnych polecam wydatek na plaży – sporty wodne są niezwykle fajne i dostarczają masy frajdy. Ja ze swojej strony polecam banana, który ciągnięty jest za motorówką wykonującą energiczne skręty oraz parasailing czyli przelot kilkadziesiąt metrów nad Morzem Czerwonym.

Jedzenie w formule all inclusive jest bardzo bogate. Liczba posiłków, ich zróżnicowanie oraz przede wszystkim co najważniejsze smak jest na wysokim poziomie, dlatego zdecydowana większość z Was powinna być w pełni usatysfakcjonowana tym co zaserwują Wam przez cały dzień. Jest tego sporo, bo prócz głównych posiłków w El Malikia Resort Abu Dabbab serwowane są także liczne przekąski typu pizze, hot-dogi, ciasteczka, lody.

Moim zdaniem El Malikia Resort Abu Dabbab to przepiękny hotel o cudownej infrastrukturze, urzekających widokach, bardzo smacznym jedzeniu w opcji all inclusive, co zresztą podkreślają opinie. Miła obsługa, bardzo ciekawe animacje sprawią, że pobyt w El Malikia Resort Abu Dabbab musi być udany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here