Liczba osób, które rozpatrują hotele w Egipcie jako potencjalny punkt destynacji na wakacje jest ogromna. Każdego roku ten urokliwy i bardzo charakterystyczny kraj odwiedzają miliony turystów z całego świata. To czym urzeka Egipt, hotele tam zlokalizowane to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nawet za niecałe 2000 zł możemy polecieć na drugi konieć świata, by skąpani w gorących promieniach słonecznych, pod parasolką na piaszczystej, złotej plaży, z drinkiem w ręku podziwiać przepiękne rafy koralowe rozpościerające się przez Morze Czerwone. Czy warto jechać do hotelu w Egipcie na najbliższe wczasy?

Hotele w Egipcie

Hotele w Egipcie charakteryzują się bardzo rozległymi terenami. Są oczywiście wyjątki w ścisłych centrach miast, ale tych nie jest aż tak dużo. Im bardziej hotel oddalony od centrum, tym większy teren zajmuje. Ma to swoje plusy i minusy.

Dzięki ogromnym przestrzeniom egipskich hoteli mamy zazwyczaj do dyspozycji co najmniej kilka basenów o imponujących wymiarach. Nie są to zwykłe baseny, bo te w egipskich hotelach charakteryzują się wymyślnymi kształtami, kaskadami, mostkami i wieloma innymi atrakcjami dla duszy i oka. Bardzo często w hotelu w Egipcie spotkać można aquaparki, które mają zapewniać rozgrywkę gościom. I tym młodszym, i tym starszym. I tu znów – im dalej od centrum, tym częściej spotkamy na hotelu takie atrakcje.

Dlaczego tak jest? Skoro wokół hotelu nie ma nic ciekawego, nie jeżdżą nawet żadne taksówki, które mogłyby zawieźć nas do centrum, to hotel musi zapewnić nam atrakcje. Egipcie najczęściej właśnie spotkamy dlatego aquaparki czy różnego rodzaju animacje.

Animacje w egipskich hotelach

Animacje to kolejny, bardzo ważny punkt w hotelach w Egipcie. Zdecydowana większość z nich zatrudnia co najmniej kilku animatorów, którzy przez cały dzień mają zapewniać rozrywkę. Rano prowadząc aerobik, gimnastykę w wodzie. Bardzo dużo rozmawiają z gośćmi, w południe zapraszają do relaksujących gier, np. w ping-ponga, turniej w rzutki, różnego rodzaju konkursy. Po obiedzie często organizowane są różnego rodzaju wydarzenia sportowe jak mecz w siatkówkę, choć te często odbywają się nawet przez cały dzień. Wieczorami animatorzy prowadzą tak zwane show. Ten kto zatrzyma się w hotelu w Egipcie może uświadczyć pokazu z wężami, pokazu fakira, derwisza, tańca brzucha, pokazu ognia i wielu innych, mniej lub bardziej spektakularnych przedstawień, które mają za zadanie umilić czas.

All inclusive w Egipcie

Dla wielu ogromnym atutem hoteli w Egipcie jest opcja all inclusive, która zapewnia wszystko w cenie. Poszczególne hotele, mają różne warunki (np. all inclusive przez 24 h), ale najczęściej standardem jest opcja obowiązująca od godziny 7 rano do 23. Wtedy też goście korzystać mogą bezpłatnie z całego jedzenia (śniadanie, obiad, kolacja, przekąski, słodycze, lody i inne dodatki) oraz napojów (bezalkoholowych i tych z procentami) – w zależności od wybranego hotelu smakują różnie. Wcale nie ma tutaj reguły, że w droższym hotelu z większością ilością gwiazdek będą lepsze.

all inclusive Egipt

Im większy hotel, tym inaczej wygląda opcja all inclusive. Przede wszystkim większa liczba gości determinuje to, że w restauracjach pojawia się większa liczba dań. Jedzenie jest bardziej urozmaicone. Z drugiej jednak może się zdarzyć, iż powoduje to większy zamęt (czasowy brak niektórych posiłków) czy nieporządek (ludzie za sobą nie sprzątają, a obsługa nie zawsze wyrabia się, żeby wszystko posprzątać).

Niska cena

Z całą pewnością największym atutem hoteli w Egipcie jest ich cena. Pewnego razu, Pani w biurze podróży powiedziała do mnie (kiedy nie mogłem zdecydować się gdzie jechać – a nie chciałem 5 raz z rzędu do Egiptu), że „ten kto raz tam pojedzie, ma ogromny problem, żeby wybrać potem inny kierunek na wczasy”.

Zgadzam się z tym w pełni, bo stosunek jakości do ceny jest w Egipcie wysoki. Ten kto szuka wczasów all inclusive, powinien zawsze wziąć pod uwagę Egipt. Cena za dwutygodniowy pobyt w tym kraju może być śmiesznie niska. Robiące wrażenie, ogromne, kolorowe hotele oraz przepiękna, gwarantowana pogoda przy takich cenach zawsze muszą znaleźć odbiorców. Ale to przecież nie jedyne atuty hoteli w Egipcie i nie jedyne informacje, które chciałem Wam przekazać.

Jak wybrać hotel w Egipcie

Jeśli udało się Wam postanowić, że następne wczasy spędzicie w Egipcie to musicie wiedzieć jak wybrać hotel na swój pobyt.

Bardzo często ludzie kierują się gwiazdkami, które mają być wyznacznikiem klasy. Nie twierdzę, że nie mają one przełożenia na realia, ale to nie one świadczą o jakości hotelu. Wpierw trzeba wiedzieć za co gwiazdki są przyznawane (np. wielkość pokojów, bezpośredni dostęp do plaży), a dopiero skonfrontować to z naszymi oczekiwaniami. Jeśli np. nie przeszkadza nam dostęp do plaży po przejściu przez ulicę czy mały pokój, to hotel 4* może być lepszy i tańszy niż hotel 5*.

Jeśli chcesz wybrać hotel w Egipcie to przede wszystkim patrz na opinie (nie pojedyncze, a wszystkie razem, jako całość). Jeśli hotel ma 80 na 90 pozytywnych opinii to znaczy, że jest dobry, nawet jeśli pozostałe 10 jest złych. Dlaczego? Bo zawsze znajdą się ludzie, którym przeszkadza spadający uchwyt na ręczniki w łazience czy brak dodatkowego, hotelowego mydła.

Plaże w Egipcie

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w Egipcie

 • Dostęp do plaży – zwróć uwagę gdzie znajduje się hotel, a gdzie plaża. Czasami jest przy samym hotelu (najlepsza opcja), czasami trzeba przejść przez ulicę lub bliźniaczy hotel (należący do tej samej sieci), a czasem na plażę dowozi hotelowy bus. Niektórym nie będzie przeszkadzał pięcio minutowy spacer, ale niektórzy wolą mieć plażę przy samym hotelu.
 • Oferta all inclusive – zwróć uwagę czy hotel oferuje opcję all inclusive. Nawet jeśli mało jesz, to uwierz mi, że będzie chciało Ci się pić. Wokół hotelu może nie być wielu sklepików, a poza tym komu chciałoby się chodzić co chwile po to, żeby kupować picie?
 • Lokalizacja – dzięki niej możesz mieć znacznie bliżej do wycieczek fakultatywnych, które planujesz odbyć. Możesz mieć bliżej do centrum, gdzie odwiedzisz knajpy czy sklepiki, a więc to ważne by zwrócić na to uwagę.
 • Wielkość hotelu – to ważny element oceny hotelu w Egipcie. Im jest większy tym będzie na nim głośniej przez cały dzień (dla niektórych to zaleta, dla niektórych wada). Im większy hotel, tym większy „przemiał gości” przez co możesz poznać kogoś interesującego, przebywać w większej grupie. Poza tym większy hotel to również większa różnorodność posiłków, ale także potencjalny chaos i nieporządek. Na większych hotelach jest również zazwyczaj więcej atrakcji.
 • Narodowość gości – zdecydowana większość hoteli stosuje podział gości. To znaczy, że ich oferta jest kierowana na konkretne kraje. Dlatego w niektórych egipskich hotelach spotkamy samych Niemców, a w innym samych Polaków. Dla niektórych może to być zaleta lub wada. Warto przejrzeć opinie, które mogą nam wiele powiedzieć lub choćby sugerując się samą ilością opinii sprawdzić jak wielu Polaków tam przebywa.
 • Zejście do morza – tu najwięcej zależy od wybranej miejscowości. Na przykład w Hurghadzie wejście do morza jest bardzo łagodne (przy plaży jest po kostki), ale już w Sharm-el-Sheik do morza najczęściej schodzi się z pomostu – od razu jest bardzo głęboko.
 • Bar przy plaży – nie mówię o tym by zasugerować, że cały Boży dzień będziesz popijać drinki, ale część z gości woli spędzać całe dnie na plaży. Wtedy taki bar na plaży okazuje się bardzo przydatny, bo po picie i jedzenie nie trzeba biegać do hotelu.
 • Rozrywka – warto zwrócić uwagę czy na hotelu jest aquapark, czy są animacje. Szczególnie kiedy na wczasy jedziemy z dziećmi. Im jest tego więcej, tym przyjemniej mija nam czas – choć wszystko zależy od indywidualnych gustów.

Miejscowości turystyczne z hotelami w Egipcie

Jest kilka miejscowości turystycznych w Egipcie, gdzie znajdują się hotele, ale ja wymienię te najważniejsze, główne:

 • Hurghada,
 • Sharm-el-Sheik,
 • Taba,
 • Marsa Alam,
 • Makadi Bay.

Tak Hurghada jak i Sharm-el-Sheik to dwie najbardziej znane miejscowości turystyczne w całym Egipcie. To w tych miejscach koncentruje się najwięcej turystów każdego roku, bo i tam znajduje się najwięcej hoteli. W pozostałych miejscowościach jest ich trochę mniej, choć Taba czy Marsa Alam każdego roku mocno się rozwijają. Z drugiej strony w tych mniej popularnych miejscowościach łatwiej znaleźć można ciszę oraz rafy koralowe są znacznie mniej zniszczone.

Rafy koralowe przy hotelach w Egipcie

Rafy koralowe to bardzo ważny temat kiedy mówimy o hotelach czy wczasach w Egipcie. Wielu ludzi jeździ na wakacje do Egiptu głównie z uwagi na dostępność pięknych raf koralowych.

Znajdują się one już nieopodal hotelu przy brzegu plaży. Oczywiście przy każdym hotelu te rafy koralowe są nieco inne, często bywają podniszczone przez turystów, którzy najchętniej zabraliby je do domu.

rafa koralowa w Egipcie

rafy koralowe w Egipcie

Im dalej od plaży tym bardziej naturalne i ładne rafy koralowe można zobaczyć. Są również organizowane wycieczki fakultatywne na rafy koralowe (nurkowanie powierzchniowe, czyli tak zwany snurkling oraz nurkowanie głębinowe z butlą). Z uwagi na ogromny „przemiał turystów” w tych miejscach ciężko tam doświadczyć żółwi czy delfinów, które uciekają z takich miejsc, choć nie jest to niemożliwe.

Bardzo często w takich miejscach zobaczymy tysiące kolorowych, przepięknych rybek. Wielkie mureny czy niebywałe morskie okazy. Z całą pewnością będąc w Egipcie na taką wycieczkę trzeba jechać!

Ceny hoteli w Egipcie

Ceny hoteli w Egipcie są bardzo zróżnicowane, zależne od jego klasy jak i sezonu, w którym planujemy tam wyjechać. Niewątpliwie są to jednak jedne z najniższych cen jakie znajdziemy w biurze podróży.

Ceny wakacji w Egipcie:

 • w sezonie letnim za tygodniowy pobyt all inclusive zapłacimy nawet niecałe 1500 zł. Oczywiście dla bardziej klasowych 4* cena wzrośnie do około 2000 zł, a dla 5* wyniesie nawet ponad 3000 zł. Są też oczywiście droższe hotele, ale wcale nie oznacza, że lepsze. Jeśli ktoś dobrze potrafi polować na wakacyjne oferty, może znaleźć ceny niższe nawet o 50% od podanych.
 • w sezonie letnim za dwutygodniowy pobyt all inclusive zapłacimy o około 25-40% więcej. Czyli hotel 3* będzie nas kosztował około 2000 zł, hotel 4* około 2500 zł, a hotele 5* kosztować będa co najmniej 3000 zł.
 • w sezonie zimowy ceny bywają dużo niższe, nawet do 50% taniej od podanych w sezonie letnim.

Moim zdaniem są to ceny hoteli bardzo atrakcyjne, szczególnie kiedy skonfrontujemy je z tym co te obiekty oferują. Ogromna przestrzeń, wszystko podane na tacy, o nic nie trzeba się martwić. Przepiękna pogoda, świetne rafy koralowe i błogi wypoczynek przez 7 czy 14 dni to naprawdę dużo.

Opinie o hotelach w Egipcie

Opinie o hotelach w Egipcie (jak zresztą o wszystkim) są różne. Wiele zależy od tego czego oczekujemy. Najczęściej jednak pojawiają się takie jak poniżej.

Na plus, goście hoteli w Egipcie zaliczają:

 • smak i ilości jedzenia,
 • nielimitowane napoje,
 • przepiękne plaże,
 • urokliwe rafy koralowe,
 • miłą obsługę,
 • fajne animacje,
 • atrakcje dla dzieci,
 • atrakcje dla dorosłych,
 • klimat,
 • pogodę,
 • wycieczki fakultatywne.

Na minus, goście hoteli w Egipcie najczęściej zaliczają:

 • niemiłą obsługę,
 • brak sztućców w restauracji,
 • ogólny nieporządek,
 • kosmetyczne wady w pokojach (np. luźna klamka w drzwiach),
 • ociągających się z pracą barmanów.

Tak jak już powiedziałem, najwięcej zależy od naszych oczekiwań i nastawienia. Trzeba zrozumieć, że nie każdy barman będzie pracował w 50-cio stopniowym upale jak maszyna, nie każdy kelner zauważy brak sztućców, a „syf i brud” na plaży nie jest zasługą pracowników hotelu, a jego gości.

Oczywiście, że „płacisz to wymagasz”, ale moim zdaniem cena hoteli w Egipcie w porównaniu do tego co otrzymujemy, jest na bardzo dobrym poziomie i każdy powinien choć raz w życiu do Egiptu jechać, bo kraj ten oferuje niezliczone atrakcje, piękne widoki, rafy koralowe, piramidy i ucieczkę od rzeczywistości za nawet niecałe 2000 zł.

Jaki hotel w Egipcie wybrać

Ilości hoteli w Egipcie jest ogromna, ale ja z własnego doświadczenia mogę polecić:

Sindbad Beach – dla każdego kto chciałby przebywać na przepięknej plaży, eleganckim i cichym hotelu z dostępem do aquaparku w siostrzanym hotelu (po przeciwnej stronie ulicy).

plaża sindbad egipt hotel

Więcej o Sindbad Beach przeczytasz tutaj.

Rehanna Sharm Resort – dla każdego kto szuka dużego, rozległego hotelu na pięknym, zielonym terenie, z masą atrakcji, bardzo fajnymi animacjami, smacznym jedzeniem w atrakcyjnej cenie.

rehana sharm resort opinie

Więcej o Rehanna Sharm Resort przeczytasz tutaj.

Pickalbatros Sea World – dla każdego kto szuka dużego hotelu, z wieloma basenami, świetnym aquparkiem dla dzieci (i dorosłych), z fajnymi animacjami, bardzo miłą obsługą.

pickalbatros hotel egipt

Więcej o Pickalbatros Sea World przeczytasz tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here