Hotel Poseidon to bardzo interesująca propozycja na wczasy all inclusive w Chorwacji. Przeczytaj moją opinię o tym 3* obiekcie.

Najczęściej decydując się na wczasy w Chorwacji wybieramy się tam albo autokarem, albo własnym samochodem. Jeżeli chodzi o nocleg to najchętniej wybieramy apartamenty, ponieważ hotele w Chorwacji są bardzo drogie, a także nie ma ich aż tak wiele. Apartamenty tymczasem stanowią tańszą, choć gorszą alternatywę. Hotel, to jednak hotel i możemy w nim liczyć na basen, opcję HB lub all inclusive, leżaki i prywatną plażę. Jeśli szukacie w miarę taniego hotelu na wczasy w Chorwacji (z dostępną opcją all inclusive) to Wasza uwaga powinna skierować się na hotel Posejdon, który w ofercie posiada 3 gwiazdki. Nie jest to może najlepszy hotel w Chorwacji, ale za tę cenę naprawdę ciężko znaleźć coś bardziej rozsądnego.

Opinie o hotelu Posejdon

Na początku trzeba nadmienić, że hotel Posejdon przeszedł gruntowną odnowę w roku 2015, a więc nie wszystkie starsze opinie o Posejdon są zgodne z prawdą. Ten położony na wyspie Korcula hotel dzisiaj wygląda naprawdę okazale i jest warty uwagi. Vela Luka (miasteczko, w którym znajduje się hotel) to ciekawe miejsce, w którym jest wiele restauracji, pubów, w których można miło spędzić czas. Wzdłuż Vela Luka ciągnie się promenada, na której jest wiele restauracji, sklepów i atrakcji. Hotel Posejdon znajduje się po drugiej stronie zatoki i aby dostać się na główną promenadę trzeba przejść pieszo nieco ponad 1 km lub można tam dopłynąć niedrogim statkiem.

Plaża hotelu Posejdon znajduje się bezpośrednio przy nim. Jest to plaża żwirowo – kamienista. Tak leżaki, jak i parasole są niestety dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości hotelu Posejdon oddana została całodobowa recepcja, restauracja główna serwująca dania z kuchni międzynarodowej (ale także i chorwackie przysmaki). Są też oczywiście bary przy basenie jak i na plaży. Znaleźć można również taras słoneczny, na którym można podziwiać panoramę okolicy (bardzo ładne widoki), jak też po prostu się zrelaksować.

W sezonie w hotelu Posejdon odbywają się animacje dzienne jak i szczególnie wieczorne (mała dyskoteka). Dla spragnionych obok Posejdona można wskazać bar w stylu kubańskim, gdzie nie tylko napijemy się rumu, ale i możemy potańczyć całą noc.

W hotelu obowiązuje opcja all inclusive light. Czym różni się light od zwykłego all inclusive ? Ano tym, że wszystkie napoje (w tym i alkohole) podawane są do kolacji i obiadu w nielimitowanych ilościach. Jednak w trakcie dnia, takich nieograniczeń niestety nie ma.

Bardzo polecam na plaży hotelu Posejdon centrum sportów wodnych (nurkowanie, snurklowanie) czy wypożyczalnię skuterów wodnych, rowerków. Można opłynąć całą wyspę dookoła, co jest naprawdę fajną atrakcją.

Minusem hotelu Posejdon jest fakt, że aby się na niego dostać po przylocie do Chorwacji samolotem, trzeba odbyć dość długą podróż autokarem oraz stateczkiem dowożącym na wyspę. Dla niektórych może być to mały minus. Z drugiej jednak strony, znalezienie się na urokliwej wyspie Vela Luka ma swoje zalety.

Hotel Posejdon można polecić przede wszystkim tym, którzy chcą lecieć na wczasy do Chorwacji samolotem, zatrzymać się w hotelu z opcją all inclusive, na uroczej wyspie z cudownymi widokami, a wszystko w rozsądnej cenie.

Zdjęcia z hotelu Poseidon w Chorwacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here