Helios SPA to świetny hotel na wczasy na Złotych Piaskach. Oferuje dostęp do luksusowego SPA oraz leży niemal na samej plaży!

Złote Piaski to jeden z dwóch wiodących rejonów Bułgarii, do którego jeździmy (lub latamy) na wczasy. Obok Słonecznego Brzegu, to właśnie w Złotych Piaskach Bułgarii wypoczywamy najchętniej. Oba regiony mają swój urok, któremu warto się oddać. Bułgaria może nam zaoferować nie tylko dostęp do szerokich, piaszczystych plaż i bardzo ładnego morza, ale również (co bardzo istotne) niezwykle przystępne ceny. Nawet w miejscowościach turystycznych takich jak Złote Piaski na zakupy w sklepie czy obiad w restauracji nie wydamy więcej niż w Polsce. Osoby, które na wczasy w Bułgarii szukają dobrego, sprawdzonego hotelu o fajnych opiniach i atrakcyjnej cenie, swą uwagę powinny skierować na hotel Helios SPA. Trzeba jednak rozgraniczyć hotel Helios SPA od hotelu Helios Park (który należy do tej samej sieci, ale jest nieco starszy).

Opinie o hotelu Helios Spa w Bułgarii

Ogromną zaletą Helios SPA Złotych Piaskach jest jego lokalizacja. Znajdujący się w przepięknej zatoce Morza Czarnego, jest otoczony parkiem krajobrazowym. Niemal bezpośredni dostęp do plaży jak i ścisłego centrum Złotych Piasków to z pewnością ogromne zalety przemawiające za wyborem Helios SPA jako hotelu na wczasy w Bułgarii.

Opinie o hotelu Helios SPA podkreślają, że jest to nowoczesny i zadbany hotel, który spełnia oczekiwania nawet bardziej wymagających gości ze smacznym jedzeniem, miłą obsługą i świetną lokalizacją.

Sporą atrakcję hotelu Helios SPA jest sposób „dostarczania” gości na pobliską plażę (ta znajduje się bardzo blisko). Jeśli nie chcemy iść na nią pieszo, możemy podjechać kolejką hotelową co stanowi komfortowy sposób dotarcia na plażę atrakcję samą w sobie (spodoba się przede wszystkim dzieciom).

Na terenie hotelu Helios SPA organizowane są animacje dzienne i wieczorne, które doskonale wypełniają czas wolny. Animatorzy dbają o to by za dnia goście nieco się rozruszali – np. podczas wodnego aerobiku czy gry w siatkówkę, a wieczorami organizowane są różnego rodzaju pokazy. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że animacje w hotelu Helios SPA zasługują na pochwałę.

Jak nie trudno jest się domyśleć na podstawie nazwy hotelu, w Helios SPA możemy skorzystać z bogatej i bardzo wysokiej klasy oferty centrum SPA. Ten kto pragnie podczas wakacji w Bułgarii oddać się szeregowi zabiegów relaksacyjnych, upiększających w Helios SPA będzie miał do tego doskonałe możliwości.

Amatorom wodnych szaleństw hotel Helios SPA oddaje do dyspozycji 2 spore baseny, wraz z dostępem do zjeżdżalni, co oczywiście jest kolejnym plusem tego obiektu.

Jak już wspomniałem nieco wyżej Helios SPA znajduje się w ścisłym centrum Złotych Piasków – po wyjściu z hotelu kilka metrów obok znajdują się liczne sklepy, restauracje, bary, puby a także dyskoteki.

Plaże hotelu Helios SPA są dwie. Jedna publiczna, znajduje się ok. 300 m od obiektu. Niestety, ale leżaki jak i parasole (standard w Bułgarii) są dodatkowo płatne. Na całe szczęście nie jest to dużo, bo około 8 lewa (ok. 16 zł) za cały dzień. Druga plaża jest prywatna, hotelowa ale znajduje się nieco dalej, bo 2.5 km od obiektu ale jak już wspomniano można się tam dostać ciekawym środkiem transportu – kolejką (bezpłatnie). Tutaj leżaki i parasole są już całkowicie bezpłatne.

W zależności od tego na jakim lotnisku wylądujemy do hotelu możemy mieć 25 km (lotnisko w Varnie) lub 130 km (lotnisko w Burgas).

Ten posiadający 4* hotel został wprawdzie wybudowany w roku 2014, ale w 2010 został całkowicie odnowiony. Do dyspozycji gości oddano całodobową recepcję, restaurację główną, ale są również restauracje a la carte. Jak podkreślają opnie o Helios SPA jedzenie jest smaczne, a co ciekawe hotel oferuje również specjalne menu dla dzieci, co na pewno jest sporym (acz nie zawsze spotykanym) plusem. Oczywiście na terenie Helios SPA nie mogło zabraknąć baru przy basenie, tak by korzystać z uroków all inclusive 🙂

Bardzo ładne widoki na baseny jak i morze rozpościerają się ze specjalnie przygotowanego tarasu słonecznego. 

Dodatkowymi opcjami w hotelu, za które należy zapłacić, a które mogą się nam przydać jest sejf (ok. 2 euro na dzień) czy opiekunka dla dzieci oraz wypożyczalnia samochodów.

Zdjęcia z hotelu Helios SPA na Złotych Piaskach w Bułgarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here