Początek grudnia to okres, w którym wielu z nas zaczyna zastanawiać się gdzie na wczasy 2017 jechać. Obecnie mamy możliwość zamówienia wakacji przez oferty first minute gdzie uzyskujemy spore rabaty w biurach podróży oraz mamy możliwość swobodnego wyboru pomiędzy hotelami.

Pierwszym krokiem ku zamówieniu wakacji jest wybór kraju, do którego chcemy się udać. W tym artykule zastanowimy się nad najlepszymi kierunkami gdzie spędzić wczasy 2017.

Gdzie na wakacje w 2017

Trzeba zauważyć, że w ostatnich latach zmieniły się priorytety, którymi kierują się turyści wybierając kraj na wakacje. Z uwagi na to, że bezpieczeństwo w takich krajach jak Egipt, Tunezja czy Turcja spadło, spadła również sprzedaż wycieczek do tych krajów, a ludzie zaczęli poszukiwać alternatyw.

To powoduje, że ceny wakacji 2017 w Egipcie, Tunezji i Turcji powinny być znacznie niższe, ale z drugiej strony ceny wakacji w Bułgarii, Chorwacji czy Hiszpanii będą wyższe, a już na pewno znacznie trudniej będzie wychwycić jakąś okazję cenową czy na spokojnie wybrać hotel. Dobre okazje będą szybko znikać z oferty biur podróży.

Oprócz bezpieczeństwa, bardzo ważna dla turystów, którzy będą szukać ofert wakacji na 2017 jest oczywiście cena, która zawsze odgrywa ważną rolę. Jak wspomniałem wybór może być zawężony wobec czego tanie oferty będą znikały szybko. Najtańszym kierunkiem na wakacje w 2017 może być Bułgaria czy Czarnogóra oraz Grecja (lądowa, nie wyspy).

Wreszcie czynnikiem decydującym o tym gdzie ludzie polecą na wakacje w 2017 jest coraz to silniejsza chęć poznawania nowych krajów, odkrywania nowych lądów. Dlatego coraz większą popularnością w biurach podróży cieszą się Wyspy Kanaryjskie, coraz więcej osób lata na Dominikanę, ale wzrost zainteresowania odnotowuje również Czarnogóra czy Albania!

Gdzie na wczasy w 2017

Jak widzisz wybór z roku na rok jest coraz większy, więc zastanawiając się nad tym gdzie spędzić wczasy w 2017 trzeba będzie mocno się zastanowić. Nad czym warto się zastanowić?

Egipt, Tunezja, Turcja na wakacje 2017

Jeśli sygnały Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie będą alarmujące to warto rozważyć te kierunki, ponieważ z uwagi na spadki sprzedaży, biura podróży oferują bardzo atrakcyjne ceny na wakacje do Egiptu, Tunezji czy Turcji.

Za 14 dni pobytu all inclusive zapłacimy 2000 zł w naprawdę świetnym, nawet 5* hotelu i to w środku sezonu! Z całą pewnością jest to niezwykle atrakcyjna oferta, tym bardziej, że hotele np. w Egipcie są piękne, jak zresztą cały ten kraj.

Egipt wczasy 2017

Oczywiście trzeba się zastanowić czy faktycznie na miejscu jest bezpiecznie, bo spędzanie wakacji kiedy się denerwujemy i martwimy czy wszystko będzie ok nie należy do najlepszych.

Zanim zamówisz wczasy w tych krajach warto sprawdzić ostrzeżenia dla podróżujących na stronie Ministerstwa Spraw Zewnętrznych. Lista ostrzeżeń dostępna jest tutaj.

Bułgaria na wczasy 2017

Bułgaria może okazać się najpopularniejszym kierunkiem na wczasy 2017. Stosunkowo niskie ceny, świetna jakość, przepiękne plaże, bardzo smaczne jedzenie, gwarantowana pogoda. Właściwie to czego więcej można oczekiwać od wakacji?

Za 14 dni pobytu w Bułgarii na wczasach w 2017 możemy zapłacić od 1500 – 2000 zł zatrzymując się w średniej klasie hotelu (co na przykładzie Jasmine Club, który opisywałem tutaj wcale nie musi być złe).

Bułgaria wczasy 2017

Lepsze, 4* i 5* hotele są droższe, ale oferują opcję all inclusive. Z jednej strony nie musimy się martwić wydatkami, z drugiej tracimy możliwość skosztowania pysznych dań na mieście.

Czego by nie mówić, Bułgaria może okazać się królem wakacji 2017!

Chorwacja na wakacje 2017

Chorwacja od lat jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków krajów na wakacje  i podobnie może być w roku 2017.

Przede wszystkim cenimy sobie bliskość tego kraju (niektórzy jadą tam na wakacje własnym autem), niskie ceny apartamentów (hotele są bowiem bardzo drogie, podobnie jak lot samolotem). Piękna pogoda, bardzo smaczne jedzenie to atuty Chorwacji, które podkreślamy co roku.

Chorwacja wczasy 2017

Na wakacje do Chorwacji w 2017 najczęściej znów udamy się własnym autem lub autokarem zatrzymując się w apartamentach nawet za 1000 zł za 14 dni pobytu.

Wakacje w Chorwacji z przelotem samolotem i hotelem to już koszt co najmniej 3000 zł, ale jakość jest zazwyczaj wysoka.

Albania i Czarnogóra na wczasy 2017

Albania i Czarnogóra nie są może pierwszymi krajami, o których pomyślisz planując wczasy 2017, ale co roku zyskują na popularności, a w tym okazać się mogą czarnym koniem.

Rozrost turystyki pozwala tym krajom się rozwijać, a miejscowości turystyczne co roku oferują więcej i lepiej. Te urokliwe kraje zapewniają przepiękne krajobrazy, bardzo smaczną kuchnię i niezwykle niskie ceny. 

Wakacje w Albanii Czarnogórze

Najczęściej na wczasy do Albanii czy Czarnogóry podróżuje się autokarem, znacznie rzadziej własnym samochodem, a jeszcze rzadziej samolotem.

Moim zdaniem nie warto brać opcji all inclusive, bo jedzenie na mieście jest bardzo smaczne i trzeba go skosztować!

Dominikana na wakacje 2017

Dominikana to jeden z bardziej luksusowych kierunków na wakacje 2017, które będą cieszyły się popularnością w biurach podróży.

Polacy coraz chętniej odwiedzają ten tropikalny kraj, który słynie z majestatycznych plaż, krystalicznie czystej wody, przepięknych ryb, które pływają tuż przy brzegu i interesującej kuchni.

Dominikana wczasy 2017

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na wakacje 2017, chcesz lecieć do kraju, w którym jeszcze nie byłeś, to Dominikana może być dobrym wyborem, ponieważ ceny wycieczek na Dominikanę są coraz bardziej atrakcyjne.

Hiszpania na wczasy 2017

Rok 2016, pokazał, że Hiszpania okazuje się być jednym z najpopularniejszych kierunków na wczasy. Doskonały klimat, urokliwe plaże, masa atrakcji, można tu zwiedzać, bawić się, imprezować, odpoczywać na plaży, kąpać się w Oceanie. Innymi słowy Hiszpania to prawdziwe all inclusive, które na pewno trzeba wziąć pod uwagę planując wczasy 2017!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here