Kilka lat temu byliśmy na wczasach w Egipcie, a dokładniej zatrzymaliśmy się w starej części Hurghady hotelu Triton Empire. Były to moje pierwsze wczasy w tym kraju. Jeśli sortujecie wakacyjne oferty po cenie, to Triton Empire w Hurghadzie jest jedną z pierwszych opcji, które się Wam wyświetlą. Nie zawsze jednak cena jest odzwierciedleniem jakości i tak też moim zdaniem jest w przypadku hotelu Triton Empire. Wszystko przecież zależy od tego czego oczekujemy od wczasów w Egipcie – słońca, morza i plaży czy też złotych klamek i idealnie położonych kafelek w łazience ?

widok z triton empire

Wrażenia z hotelu Triton Empire

Hotel Triton Empire Hurghadzie to kompleks dwóch budynków (można korzystać z obu  – zarówno jeśli chodzi o leżaki, jedzenie i właściwie wszystkie uroki hoteli). Jeden z tych hoteli znajduje się przy plaży, drugi jest o jakieś 2-3 minuty spacerem dalej. Na obu hotelach Triton Empire jest spora liczba basenów o różnym kształcie czy też brodzików w których można posiedzieć. Nie są to może baseny o wymyślnych kształtach, ale można trochę w nich popływać.

Gości w Triton Empire jest dużo, bo ten kompleks hotelowy jest naprawdę spory. Przekrój krajów, które się tutaj zjawiają jest szeroki, ale gdy my tam byliśmy najwięcej było Polaków.

Jedzenia w Triton Empire na pewno nie zabraknie – jest tutaj bardzo dużo do jedzenia, przekrój potraw jest bardzo szeroki, każdy (o ile tylko nie szukamy schabowego lub niedzielnego rosołu) znajdzie coś dla siebie. Jedzenie jest smaczne i ciężko wyjść z restauracji głodnym. W restauracji hotelu dalej od plaży jest więcej jedzenia(pod względem ilościowym i rodzajowym).

Na plus hotelu Triton Empire na pewno zasługują animacje, których jest tutaj naprawdę sporo. Można pograć w water polo, rzutki, ale także udać się na aqua aerobik czy inne znane z wczasów animacje. Ci, którzy wieczorem chcą się pobawić mogą iść na dyskotekę do hotelu przy plaży – organizowana jest codziennie, obowiązuje tutaj opcja all inclusive do godziny 23.

Niedaleko hotelu dalszego od plaży znajduje się lokalny pub w formie statku pirackiego – raczej są sami Egipcjanie, ale my chodziliśmy sporą grupą i fajnie można było się pobawić – tani i dobry alkohol, darmowa szisza, bilard, parkiet – wszystko czego było nam potrzeba.

Hotel Triton Empire jest w centrum starej Hurghady, sporo tutaj sklepów z perfumami, ubraniami i wszystkim co tylko da się sprzedać. Nie mniej tutaj nachalnych sprzedawców, którzy niemal siłą wciągają do sklepu (np. w nowej Hurghadzie nie są już tak nachalni).

widok triton empire hotel hurghada

Plaża i morze przy hotelu Triton Empire Beach jest naprawdę ładna. Sporo leżaków, zawsze coś się dla nas znajdzie. Morze Czerwone jest naprawdę ładne – polecam oczywiście zabrać maskę i nieco posnurklować by pooglądać ładne rybki. Nic jednak nie zastąpi wycieczki na nurkowanie, gdzie można zobaczyć cudowne rafy koralowe. Mimo tego, że większość osób mówi, iż to w Sharm-el-Sheik są ładniejsze rafy, to my byliśmy na nurkowaniu w obu miejscowościach i to właśnie w Hurghadzie były ładniejsze rafy.

Pisałem już o jedzeniu w hotelu Triton Empire, czas przyszedł na alkohol, który oczywiście na all inclusive jest nieodłącznym elementem dnia. Ten w Triton Empire jest niestety okropny (tak było kilka lat temu). Smak jest naprawdę słaby (najlepszy rum z colą), a zawartość % alkoholu jest jak orzechów arachidowych w każdym produkcie spożywczym.

Na hotelu Triton Empire Beach serwowane są naprawdę ciekawe przystawki – pizze, hot dogi czy hamburgery. Problem w tym, że w sezonie (my w dodatku byliśmy podczas Ramadamu) kelnerzy nie bardzo nad wszystkim nadążali. Czasem czekaliśmy kilkanaście dobrych minut zanim przyjęli zamówienie. Pizza najlepsza, a hamburger byłby smaczniejszy jakby podgrzewali bułki.

plaża triton empire

Duża liczba gości, którzy nie zważają na to by chociaż zachować pozory czystości, a także kelnerzy, którzy w takim upale mają wszystkiego dość powoduje, że czasami w restauracjach Triton Empire panuje nieporządek. Pamiętajmy jednak, że częściowo jest to wina hotelu, ale częściowo gości.

Byliśmy w kilku hotelach w Egipcie, ale to chyba w Triton Empire jak i okolicach hotelu, obsługa była najbardziej nachalna (w niektórych hotelach w Egipcie w ogóle tego nie odczujemy), chociaż z tym trzeba sobie po prostu umieć poradzić.

Być może hotel Triton Empire nie zasługuje na miano najlepszego hotelu w Egipcie, ale z całą pewnością ma sporo zalet, które przy oferowanej cenie stawiają ten hotel jako naprawdę dobrą opcję dla osób, które chcą wyjechać na wczasy do Egiptu. Jeśli szukasz znajdującego się w centrum hotelu w Hurghadzie, gdzie będzie sporo gości, kompleks jest rozległy, jedzenia jest pod dostatkiem, a także nie masz zamiaru wydawać fortuny, to jak najbardziej polecam Triton Empire.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here